Xbox Series S almaya değer mi?

Benim bu oyunları örnek vermemim sebebi birinin yüksek grafikler ile gelmesi söz konusu diğeri ise multiplayer konusunda çağ atlatmış bir oyun olması. Çıkıp çıkmaması pek önemli değil. Maksat böyle yüksek performans ile çıkacak oyunları oynatabilir mi?

Multi oyunlarda bayağı iyi.

Bir zamanlar bana Playstation 3 ve GTAIV aldıran adam. 5-6 sene önce XBOX değil PC bile almayın PS3 alın diyen adam, XBOX Series S almış hocam. Anlattıkları ve konsolun kullanıcıya sundukları beni o kadar cezbetti ki param olsa gider alırdım herhalde. Ayrıca Twitter üzerinden de konsol ile ilgili bir sürü geri dönüş paylaştı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BF3 Remastered bekliyordum ama olsun. Sonunda Modern Savaş vakti.
Düzenleme: Lütfen Oğuz Sasi'yi sevmeyenler bu entry'e yanıt veya sinir bozucu emoji atmasınlar. Tartışmak istemiyorum.
Bilmiyorum ama bence Sasi’nin Xbox geçmesinin tek sebebi geriye uyumluluk ve orada da yanılıyor gibi. Ben hayatımda ilk defa oyun konsolu alacağım ve merak ettiğim şeyler Exclusive oyunlar bu konuda da Xbox yetersiz kalıyor. Birde almışken beni üzmeyecek uzun yıllar 60 Kare üstü oyun deneyimi sunacak bir cihaz istiyorum bu konu da Series S beni tedirgin ediyor.
İsviçre

Benim bu oyunları örnek vermemim sebebi birinin yüksek grafikler ile gelmesi söz konusu diğeri ise multiplayer konusunda çağ atlatmış bir oyun olması. Çıkıp çıkmaması pek önemli değil. Maksat böyle yüksek performans ile çıkacak oyunları oynatabilir mi?
Oynatacaktır bence hocam oyun çıkmadığı için tahmin yapıyorum sadece buna dayanarak almayın ancak PS5 almanız daha garanti olur bütçe varsa, ya da Xbox Series X

GTA 6 konusunda haklısınız ancak Battlefield 6'nın artık çıkmama ihtimali yok gibi bir şey, belki de Battlefield 6 çıkmayacak diye arkadaş konsol alacakken vazgeçecek, bu yüzden belirtmek istedim.
Tamam çıkar arkadaş 1080P 60 oynatır mı diye sormuş. Ben bunu bilemem ki. Belki optimizasyon özürlüsü olacak.

Oynatacaktır bence hocam oyun çıkmadığı için tahmin yapıyorum sadece ancak PS5 almanız daha garnati olur bütçe varsa ya da Xbox Series X
Birde şöyle bir sıkıntım var. 24 Mbps internetim var ve saniyede 2.5-3 arası indirme hızı sunuyor. Bu hız değerleri ile dijital konsollarda güçlük çeker miyim? Gerekirse üstüne koyup 500 birim olan konsolları da alabilirim.

Oynayacağınız oyunlar ağırlıklı olarak AAA oyunlar gibi gözüküyor. Eğer bir aceleniz yoksa 1 sene beklemenizi tavsiye ederim. Paranızı alacağınız ülkeye göre dövize çekip (Dolar veya Euro) gelecek sene çıkacak Bundle paketler ile almanızı öneririm. Ps5 veya Xbox Series X ikisinden birisini o zamana göre almanız daha mantıklı olur. Ps5 normal versiyonu alırsanız kutulu bir şekilde Takaslarla daha ucuza Exclusive oyunları oynayabilirsiniz. Series S yerine X önerme sebebim ise Series S konsolunun 3. şahıs yapımcılardan gelen AAA oyunlarda Series S için 1080p/30fps olacak gibi gözüküyor. Xbox series S benim görüşümce uygun fiyata bir çok oyunu Gamepass sistemi ile oynamak için yapılmış bir ürün.

Birde şöyle bir sıkıntım var. 24 Mbps internetim var ve saniyede 2.5-3 arası indirme hızı sunuyor. Bu hız değerleri ile dijital konsollarda güçlük çeker miyim? Gerekirse üstüne koyup 500 birim olan konsolları da alabilirim.
O internet ile full dijital biraz sorun yaratır ancak diskli oyunda bile güncelleme indiremeniz gerekebiliyor.

500 birime çıkabiliyorsanız PS5 ve Series X daha iyi tercih, hatta internet sorun olmasaydı 399'a PS5 Dijital sürümü bekleyin diyecektim.

Geri
Yukarı