Xbox Series S mi PS 4 Pro mu?

Fark ediyor. PS4 Semi-custom 8-core AMD x86-64 Jaguar 1.6 GHz CPU kullanıyor, yani Athlon 5150 veya Intel Atom c2750 ayarında bir işlemci. Normalde oyunlarda hiçbir işe yaramayan bu CPU’lar optimize çıktığı için RDR2 gibi oyunları sorunsuz oynatıyor. PC gibi değil de sadece tek bir CPU ve sisteme oyunu uyarlayınca çok daha sağlıklı sonuçlar elde edilebiliyor.
E benimde dediğim bu işte konsola optimizasyonla güzel birşekilde açtı series s gücüyle alakalı değilse ps4 slim'ede optimizasyonla çıkartsalarmış.

O zamanda fsr 3.0 kurtarıcak series s'i aynı zamanda cyberpunkta 1080p 60 fps veriyor konsol.

Pc grafiklerinde olmasada veriyor.
Cyberpunk konsolun çıkış senesinde çıkmış bir oyun. Dediğimi tam anlamadın heralde 2026-2028’e göre çok iyi grafikli bir oyun çıkarsa bu konsol onu çok yüksek ihtimalle oynatamayacak. Oyuna çalış deyince çalışmıyor gücü belli konsolun.

İlk mesajımda ikisinin de artı ve eksilerini yazdım. İkisinden birini desteklemiyorum, OYUN zevki meselesi, siz bunu anlamak istemiyorsunuz.
Yazdığınızı okudum, 50-100 oyunluk bir exculesive oyun sayısı burda söz konusu değil. PS Exculesive oyunları genelde kısa sürüyor ve maliyetleri oldukça yüksek. İlk yazdığınıza itafen evet zaten şuana kadar çıkmış oyunların çoğu PS4 Pro'da oynanabiliyor ama nerdeyse hepsi 30 Fps. Yeni oyunlar Series S için zaten optimize ediliyor ve üç haneli sayı değerini aşacak kadar eski oyun Series S'de Fps boost ile 60-120 Fps oynanabiliyor. Birkaç exculesive oyun için 60 Fps'den, yeni çıkacak oyunlardan, geriye dönük uyumlu oyunlardan vazgeçmeye değmez. Ayrıca PS4 Pro'nun iğrenç fan sesini hatırlatırım.

Cyberpunk konsolun çıkış senesinde çıkmış bir oyun. Dediğimi tam anlamadın heralde 2026-2028’e göre çok iyi grafikli bir oyun çıkarsa bu konsol onu çok yüksek ihtimalle oynatamayacak. Oyuna çalış deyince çalışmıyor gücü belli konsolun.
2026 2028'de beklediğiniz kadar güzel grafikli bir oyun çıkarsa ps5 ve series x'de açamaz büyük ihtimalle ozaman konsol almayalım bence.

2026 2028'de beklediğiniz kadar güzel grafikli bir oyun çıkarsa ps5 ve series x'de açamaz büyük ihtimalle ozaman konsol almayalım bence.
Series S açamayınca onlar da mı açamayacak saçma olmuş. Belki 4K oynatamazlar ama oynatırlar. Bunu tahmin edebilmek zor değil. Series S şuan için bile sırıtmaya başlamışken 5 sene sonra AAA her yapımı oynatacağını düşünmek hayalden öte değil. Ayrıca series S asla alınmaz demiyorum. Eğer hiç ps exc oynamadıysam gider ps4 slim alıp satarım sonra series s geçerim. Yeni nesil oyunları bir süre daha oynayabilmek için ama bu sürenin 3-4 yılın üstünde olacağını hiç sanmıyorum.

Series S açamayınca onlar da mı açamayacak saçma olmuş. Belki 4K oynatamazlar ama oynatırlar. Bunu tahmin edebilmek zor değil. Series S şu an için bile sırıtmaya başlamışken 5 sene sonra AAA her yapımı oynatacağını düşünmek hayalden öte değil. Ayrıca Series S asla alınmaz demiyorum. Eğer hiç PS exc oynamadıysam gider PS4 Slim alıp satarım sonra Series S geçerim. Yeni nesil oyunları bir süre daha oynayabilmek için ama bu sürenin 3-4 yılın üstünde olacağını hiç sanmıyorum.

Alan Wake 2 3070 istiyor 1080p 60 için ileride çıkacak oyunları düşündüğümüzde 4080 4090 istediğini düşünelim Series X ve PS5'in gücü RX6600 falan nasıl açacak?

Eyvallah konsol için optimizasyon önemli ama 4090 istediğini düşünürsek çok zor açması.

4090 82 TFLOPS Series X 12 PS5 10 TFLOPS.

Kısaca düşündüğünüz kadar güzel grafikli oyunları görmemiz çok zor bu nesil.

Alan Wake 2 3070 istiyor 1080p 60 için ileride çıkacak oyunları düşündüğümüzde 4080 4090 istediğini düşünelim Series X ve PS5'in güçü RX6600 falan nasıl açacak?
Rx 6700/Xt gücünde deniliyordu ki onun tam karşılığı yok oyundan oyuna değişiyor. 1080p için 4080 istenmesine daha epey bir süre var. 2-3 yıl sonra olacak şey değil o. Rahat 5 senesi var. 4070 falan isterler tahmini. Aradaki güç farkını da konsola özel optimizasyon farkı ile kapatabilirler. Ama Series S kapatamaz çünkü güç farkı çok çok fazla olacak.

Ben şu arkadaşları bırakıp kaçıyorum, umarım dertlerimi anlayıp bana bir ses olurlar @Famronty @Mr. DarkTech yardım edin senseilerim!

PS4’ün şu an alınabilecek bir konsol olduğunu güncellik açısından savunmuyorum, sadece yeni bir kullanıcı eğer kült oyunları oynamak istiyorsa ve geleceğe yatırım yapacak kadar kasmayacak biri ise yeni nesil bir konsol almasına gerek yok. Fakat burada dediklerimin hepsi çöp oluyor çünkü konsolun ağır düşen kısmı özel oyunları, xbox’un yerine tercih edilecek TEK yönü bu çünkü. PS4 değil bakın PS4 ve PS5 özel oyunları var çünkü hala exc kıtlığı çeken bir konsol PS5. Eğer playstation oyunlarını oynamak istiyorsanız ps4 alıp, excleri ve oynamadığınız kült oyunları da o konsolda oynayabilirsiniz. Series S şu anki
kütüphanesi ile mantıklı değil, ekonomik ve geleceğe yatırım olarak mantıklı. Hiçbir tarafı da savunduğum falan yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı