Xbox Series S'i Almanya'dan getirttim

Henüz tam bakmadım. Xbox TR üzerindeyim. Sanırım TR garantisi yok, bu arada global garantili aynı şey
1 yıl boyunca Microsoft Türkiye ofisinden sorunsuz servis hizmeti alabilirsiniz. 1 yıldan sonra ücret karşılığı hizmet alabilir veya garanti süresi sonuna kadar Microsoft Avrupa ofislerinden birisi aracılığıyla garanti hizmeti alabilirsiniz.

Dedim zaten ama stok yoktu. Bize 2.000 TL gönderdi biz üstüne ekleyip alacağız.
Anladım.
1 yıl boyunca Microsoft Türkiye ofisinden sorunsuz servis hizmeti alabilirsiniz. 1 yıldan sonra ücret karşılığı hizmet alabilir veya garanti süresi sonuna kadar Microsoft Avrupa ofislerinden birisi aracılığıyla garanti hizmeti alabilirsiniz.
Hayır. Almanya'dan geldiği için Türkiye garantisi yok. Global garantili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende Xbox Series X getirmeyi düşünüyorum sizin adınıza sevindim.
Türkiye de veya Almanya'daki gümrükten akraba vasıtası ile geçerken sorun çıkmış mı veya ürünü akrabanıza ait olarak mı gösterdiniz kutuyu vs açtınız mı? Ayrıca bölge farklılığından dolayı bir sorun çıktı mı?

Anladım.

Hocam global garanti dediğiniz şey zaten 1 yıl boyunca dünyanın neresine giderseniz gidin garantisi olması :D. Yani Türkiye'de de 1 yıl garantisi var. Normalde 2 yıl garantili Xbox'lar. 2. yılında Almanya'da garantiye gönderebilirsiniz ancak.
Ben kasamı satıp yurt dışından Xbox Series S almayı düşünüyorum aslında. Çok kararsızım. Ryzen 5 1600 AF işlemci, 2x8 GB RAM, GTX 1660 Super, 240 GB WD Green SSD var sistemimde. 8K'ya satarım diye düşünüyorum :D. Kalanına Office programları için iş görecek 2. el laptop bir de Xbox Series S almayı düşünüyorum.

Hocam bende Xbox Series X getirmeyi düşünüyorum sizin adınıza sevindim.
Türkiye de veya Almanya'daki gümrükten akraba vasıtası ile geçerken sorun çıkmış mı veya ürünü akrabanıza ait olarak mı gösterdiniz kutuyu vs açtınız mı? Ayrıca bölge farklılığından dolayı bir sorun çıktı mı?

Hayır sorun çıkmadı 1 konsol getirilecek ise gümrük vergisinden muaf oluyor o kısımları pek bilmiyorum. Kutu kapalıydı jelatinlerini ilk ben açtım.

Global garantinin özelliği zaten 1 sene Türkiye servisinde de geçerli ücretsiz hizmet alabilmek oluyor. Yani 1 yıllık Türkiye garantisi var demek oluyor.
Ayrıca bölge farklılığından dolayı bir sorun çıktı mı?
Xbox'da alınan bölgenin bir önemi yok. Bölge kilidi aktif olan hesaba göre değişiyor.

Global garantinin özelliği zaten 1 sene Türkiye servisinde de geçerli ücretsiz hizmet alabilmek oluyor. Yani 1 yıllık Türkiye garantisi var demek oluyor.

Xbox'da alınan bölgenin bir önemi yok. Bölge kilidi aktif olan hesaba göre değişiyor.
Tax-free olayını yapabilir miyim? Yapabilixeksem ne yapmalıyım neler gerekiyor?

Geri
Yukarı