Xbox Series X vs PlayStation 5

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Series X daha güçlü olduğu için ve Xbox kollarının tasarımına bayıldığım için Series X derdim.

Bence PlayStation 5. Xbox özel oyunları kendine çekmiyor beni.

Dualsense teknolojisi mesela çok güzel bir artı fakat oyunlara çok para veremeyecekseniz Xbox'ta Gamepass var.

Ama para verebilecekseniz PS5.

@ferdinandiii @Yasu96 Bende eğer son anda bir değişiklik olmazsa Xbox Series X almayı düşünüyorum. Zaten 3-4 yıl sonra yeni bir sisteme geçilmezse ara jenerasyon konsollar çıkacak. O zaman ki Sony ve Xbox'ın durumuna bakarak. Yeni konsol tercihimi yaparım. Baktım Sony özel oyunların fiyatlarını düşürmüş. Xbox'ta çok bir şey yapamamış. O zaman eskisini satar yeni bir Sony konsolu alırım. Hem böylelikle şu anda çıkan ve ilerde çıkacak oyunlarıda oynayabilirim.
Xbox Series X size uygundur hocam :)
Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
Bencede öyle hocam.

@ferdinandiii @Yasu96 Bende eğer son anda bir değişiklik olmazsa Xbox Series X almayı düşünüyorum. Zaten 3-4 yıl sonra yeni bir sisteme geçilmezse ara jenerasyon konsollar çıkacak. O zaman ki Sony ve Xbox'ın durumuna bakarak. Yeni konsol tercihimi yaparım. Baktım Sony özel oyunların fiyatlarını düşürmüş. Xbox'ta çok bir şey yapamamış. O zaman eskisini satar yeni bir Sony konsolu alırım. Hem böylelikle şu anda çıkan ve ileride çıkacak oyunları da oynayabilirim.

Bencede öyle hocam.

Şahsen 9. nesilde ara jenerasyon beklemiyorum o yüzden eğer bir tanesini seçip uzun yıllar kullanacaksanız güzel düşünün derim :)
Bu iki cihaz da çok güçlü cihazlar ve çıktıkları yıla göre veya desteklediği özelliklere göre Pro'luk bir durum yok ama ben şahsen Slim bekliyorum :)

Bence PlayStation 5. Xbox özel oyunları kendine çekmiyor beni.

Dualsense teknolojisi mesela çok güzel bir artı fakat oyunlara çok para veremeyecekseniz Xbox'ta Gamepass var.

Ama para verebilecekseniz PS5.
Ben pek hikayeli oyun sevmem. O yüzden Xbox özel oyunları beni pek etkilemeyecek. Birçok kişi beğendi ama benim ilgimi çekmedi Dualsense. Oyunlara ailem gereksiz gördüğü için bir süreden sonra çok fazla para veremeyeceğim diye tahmin ediyorum.

Ben pek hikayeli oyun sevmem. O yüzden Xbox özel oyunları beni pek etkilemeyecek. Birçok kişi beğendi ama benim ilgimi çekmedi Dualsense. Oyunlara ailem gereksiz gördüğü için bir süreden sonra çok fazla para veremeyeceğim diye tahmin ediyorum.
O zaman XSX almanız daha iyi olur.

Şahsen 9. nesilde ara jenerasyon beklemiyorum o yüzden eğer bir tanesini seçip uzun yıllar kullanacaksanız güzel düşünün derim :)
Bu iki cihaz da çok güçlü cihazlar ve çıktıkları yıla göre veya desteklediği özelliklere göre Pro'luk bir durum yok ama ben şahsen Slim bekliyorum :)
Belli olmaz ama haklısınız. Konsollar zaten epey güçlü. En kötü dediğiniz gibi 3-4 yıl sonraya kadar para biriktirir Slim alırım.
O zaman XSX almanız daha iyi olur.
Bencede öyle hocam.

@Silinen üye hocam beni yanlış anlamayın, konunun başından beri takip ediyorum, her mesajı okudum. Rahatlıkla söyleyebilirim ki siz zaten PS5 almak istemiyordunuz, aklınız hep XSX'teydi. Sadece size destek çıkılmasını istediniz, biz de boş boş konuştuk gibi görünüyor. Size zaten PC'nizde oynayabileceğiniz oyunları oynarken iyi eğlenceler dilerim :).

@Silinen üye hocam beni yanlış anlamayın, konunun başından beri takip ediyorum, her mesajı okudum. Rahatlıkla söyleyebilirim ki siz zaten PS5 almak istemiyordunuz, aklınız hep XSX'teydi. Sadece size destek çıkılmasını istediniz, biz de boş boş konuştuk gibi görünüyor. Size zaten PC'nizde oynayabileceğiniz oyunları oynarken iyi eğlenceler dilerim :).

Bence arkadaşın öyle bir niyeti yoktu hocam :) Olsa da fark etmez burası teknoloji forumu sohbet amaçlı normaldir. Ben genelde bunun gibi birçok konuya yazıyorum aynı şeyleri :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı