Xbox Series X vs PS5

Ben Lambo'ya binerim oda Nintendo hocam.

O sırada mk 1

I drive.png

@Melih0192 Hocam selam. Yanlış anlamayın, sadece bu konuda değil bir çok konuda sizi görüyorum. Anladığım kadarıyla Xbox'ı pek sevmiyorsunuz. Peki bunun sebepleri nedir, gerçekten sizi rahatsız edecek ne türde bir şikayet gördünüz? Gerçekten bize Xbox'ın kötü bulduğunuz yönlerini anlatırsanız iyi olur. Bugün Xbox One konsolunu satmak isteyen bir arkadaşın konusunda da PS4 fat ile Xbox Series S neredeyse aynı güçte demiştiniz mesela. Bakın biz burda tartışıyoruz sorun değil ama iki konsol arasında kalan birinin fikirlerini yanlış yönde değiştirmek hoş değil. PS'yi seviyor olabilirsiniz ki bu gayet normal bir durum. Arayüzü olsun, kontrolcüsü olsun, özel oyunları olsun sevilmeyi hak ediyor. Ancak PS'yi sevdiğiniz için Xbox'a kötü demeniz yanlış. Dediğim gibi belki de biz sizin hakkınızda yanlış düşünüyoruzdur bize Xbox'ın kötü yaptığı özellikleri söyleyin bilelim. Eğer kötü bir yanı yoksa ve siz PS'yi sevdiğiniz için Xbox'ı gömüyorsanız bu yaptığınız yanlış.

@Melih0192 hocam kendimi bildim bileli PS tarafındayımdır ama bir tık abartıyorsunuz sanki. Xbox, One neslinin sonlarından beri bir şeyler deniyor. Hepsini anlatsam fazla uzar ama genel amacı para bol olduğu için sağlam firmalar alıp oyun yaptırmak ve bunları game pass’e getirmek. Oyuncuları game pass’e bağımlı hale getirmeye çalışıyorlar oradan da kendi ekosistemlerine bağlayıp pc’dekileri de ulan bu game pass de iyiymiş gidip series X alayım dedirtebiliyor. Bizim ülkemizde de oyunların çok çok ciddi miktarda zamlanması (Activison oyunları) game pass’i Tek alternatif haline getirmek. İnsanlar daha ekonomik olmasıyla ve exc. oyunlarda kendini geliştirmiş olmasıyla ve ileride ps seviyesine gelebileceğini düşündükleri için öneriyorlar. (bana göre yapamayacaklar kısa-orta vadede)

Yardımcı olmuyorsun konuyu işgal ediyorsun PS donanım arayüz ve depolama açısında Xbox'ı ikiye katlar.
Donanım konusunda Series X kağıt üzerinde daha önde. Ama şuan bunun hiç bir farkını göremedik, yine de ps 5’in önde olmadığı kesin. Arayüz tamamen kişisel, ikisi de akıcı ve net. Depolama tarafında ps5’in ssd’si bir tık daha hızlı ama gözle görülür hiç bir fark olmuyor onda da donanım tarafındaki gibi. Hatta depolama da Series X daha avantajlı 175 gb fazlası var.

Yeni konular

Geri
Yukarı