Xbox Series X vs PS5

@Melih0192 hocam kendimi bildim bileli PS tarafındayımdır ama bir tık abartıyorsunuz sanki. Xbox, One neslinin sonlarından beri bir şeyler deniyor. Hepsini anlatsam fazla uzar ama genel amacı para bol olduğu için sağlam firmalar alıp oyun yaptırmak ve bunları Game Pass'e getirmek. Oyuncuları Game Pass'e bağımlı hale getirmeye çalışıyorlar oradan da kendi ekosistemlerine bağlayıp PC'dekileri de ulan bu Game Pass'te iyiymiş gidip Series X alayım dedirtebiliyor. Bizim ülkemizde de oyunların çok çok ciddi miktarda zamlanması (Activison oyunları) Game Pass'i Tek alternatif haline getirmek. İnsanlar daha ekonomik olmasıyla ve exc. Oyunlarda kendini geliştirmiş olmasıyla ve ileride PS seviyesine gelebileceğini düşündükleri için öneriyorlar. (bana göre yapamayacaklar kısa-orta vadede)

Donanım konusunda Series X kağıt üzerinde daha önde. Ama şu an bunun hiçbir farkını göremedik, yine de PS 5'in önde olmadığı kesin. Arayüz tamamen kişisel, ikisi de akıcı ve net. Depolama tarafında PS5'in SSD'si bir tık daha hızlı ama gözle görülür hiçbir fark olmuyor onda da donanım tarafındaki gibi. Hatta depolama da Series X daha avantajlı 175 GB fazlası var.

PS kültürü olan bir ülke burası Xbox One delik kasa :D Tasarımda Sony'nin eline su dökemez Microsoft.

Asıl fanboy sensin adam sebepleriyle neden daha çok sevdiğini neden alınıp alınmayacağını açıklamış sen sadece kültür kültür diyosun.

Değilim. PS kültürünü yok edecekler bunlar.

@Melih0192 Hocam selam. Yanlış anlamayın, sadece bu konuda değil birçok konuda sizi görüyorum. Anladığım kadarıyla Xbox'ı pek sevmiyorsunuz. Peki bunun sebepleri nedir, gerçekten sizi rahatsız edecek ne türde bir şikayet gördünüz? Gerçekten bize Xbox'ın kötü bulduğunuz yönlerini anlatırsanız iyi olur. Bugün Xbox One konsolunu satmak isteyen bir arkadaşın konusunda da PS4 fat ile Xbox Series S neredeyse aynı güçte demiştiniz mesela. Bakın biz burada tartışıyoruz sorun değil ama iki konsol arasında kalan birinin fikirlerini yanlış yönde değiştirmek hoş değil. PS'yi seviyor olabilirsiniz ki bu gayet normal bir durum. Arayüzü olsun, kontrolcüsü olsun, özel oyunları olsun sevilmeyi hak ediyor. Ancak PS'yi sevdiğiniz için Xbox'a kötü demeniz yanlış. Dediğim gibi belki de biz sizin hakkınızda yanlış düşünüyoruzdur bize Xbox'ın kötü yaptığı özellikleri söyleyin bilelim. Eğer kötü bir yanı yoksa ve siz PS'yi sevdiğiniz için Xbox'ı gömüyorsanız bu yaptığınız yanlış.

Xbox'ın geçmiş hatalarına güvenemiyorum hocam PS açık ara önde hatasız konsollar var PS'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox'ın geçmiş hatalarına güvenemiyorum hocam PS açık ara önde hatasız konsollar var PS'da.
Xbox 360'da yaşanılan 3K hatası mı? Benim bildiğim bu var eğer bildiğiniz başka geçmiş hatası versa ekleyin. Güncel olarak da konu başlığında ki Series X modelini baz alırsak ben bir hatasını görmedim.

PS5 oyunlarına para yetiştiremedim diye Deluxe aldım. Ona da zam geldi. Yıllık almıştım. Baktım berbat oyunlar geliyor. Sattım direkt. Çekilecek çile değil. Bu ekonomi de oyunlar...

Xbox 360'da yaşanılan 3K hatası mı? Benim bildiğim bu var eğer bildiğiniz başka geçmiş hatası versa ekleyin. Güncel olarak da konu başlığında ki Series X modelini baz alırsak ben bir hatasını görmedim.

Delik Xbox One şişen ilk Xbox gibi hatalar da var ama PS'de sadece kırmızı ışık. PS5 hatasız.

Delik Xbox One şişen ilk Xbox gibi hatalar da var ama PS'de sadece kırmızı ışık. PS5 hatasız.

PS5'i dik kullanıp sorun yaşayanlar da var? Tasarım konusu da kişiden kişiye değişir. PS5 çok daha vay be bu ne miş be, dedirtebiliyor. Ama bu hayvan şey ne ya diyenler de var. Xbox ise daha sade bir tasarım tercih etmiş bunlar kişisel noktalar, ayrıca ben tasarım ile alakalı bir şey de dememiştim. Sizin iki kat daha iyi dediğiniz şeylerin aslında öyle olmadığını açıkladım. Ha bir de bu kültür olayı harbi saçmalık oldu. Eee PS kültürü vardı da ileride başka hiç mi bir şeye geçmeyelim. Şu an için PS5 bence genel olarak daha mantıklı bir konsol ama bu konu da sadece FIFA pes için pek farkı yok. Zaten bu PS kültürünün ülkemizde yok olmasına çok var. Forum da göremeyeceğiniz ama PS'i olan tonla insan var FIFA CoD oynayıp ömür geçiriyorlar, bazılarının Xbox'dan yeni haberleri oluyor. Xbox, Game Pass'i kesinlikle ucuz tutmak zorunda yoksa bu ülkede tutunamaz. PS “kültürünü” yok etmek için bunu yapması şart.

PS5'i dik kullanıp sorun yaşayanlar da var? Tasarım konusu da kişiden kişiye değişir. PS5 çok daha vay be bu ne miş be, dedirtebiliyor. Ama bu hayvan şey ne ya diyenler de var. Xbox ise daha sade bir tasarım tercih etmiş bunlar kişisel noktalar, ayrıca ben tasarım ile alakalı bir şey de dememiştim. Sizin iki kat daha iyi dediğiniz şeylerin aslında öyle olmadığını açıkladım. Ha bir de bu kültür olayı harbi saçmalık oldu. Eee PS kültürü vardı da ileride başka hiç mi bir şeye geçmeyelim. Şu an için PS5 bence genel olarak daha mantıklı bir konsol ama bu konu da sadece FIFA pes için pek farkı yok. Zaten bu PS kültürünün ülkemizde yok olmasına çok var. Forum da göremeyeceğiniz ama PS'i olan tonla insan var FIFA CoD oynayıp ömür geçiriyorlar, bazılarının Xbox'dan yeni haberleri oluyor. Xbox, Game Pass'i kesinlikle ucuz tutmak zorunda yoksa bu ülkede tutunamaz. PS “kültürünü” yok etmek için bunu yapması şart.

Gamepass zamının ardından yıllık Ultimate 2400 TL yıllık Deluxe 2700 CoD'lar eklenince Game Pass hala mantıklı oluyor gibi.

Eğer sadece FIFA pes oynayacaksanız FIFA'nın Game Pass'te olmasından ötürü, Series X tavsiye ederim. Ama eğer Ultimate Team oynuyorsan her sene yeni oyun alınmalı direkt, o yüzden fark etmiyor. PS5 2K daha ucuz şu anda. Ayrıca ileride hikaye oyunları oynamak isterseniz PS5 bariz üstün Xbox'tan.

@Aspect15 Game Pass neredeyse iki katı daha ucuz yıllık anlamda bakarsak. Ama Game Pass'te yarın büyük ihtimalle zamlanacak. Ultimate'in 200 olacağını varsayarsak, 2400 TL'ye hemen hemen aynı paraya geliyor. Aklıma PS zamlanmadan önceki dönem geldi benzer bir konu var şimdi. O zaman o kadar büyük bir artışı tahmin etmiyorduk şimdi de beklemediğimiz bir şey gelebilir.
Tahmininiz tam tuttu.

Game Pass zamının ardından yıllık Ultimate 2400 TL yıllık Deluxe 2700 CoD'lar eklenince Game Pass hala mantıklı oluyor gibi.

Tahmininiz tam tuttu.

Neyse 250 falan yapmamışlar en azından güzel, 210 fena olmayan bir fiyat. 210x12 2500 TL falan yapıyor. Fiyatlar neredeyse aynı. CoD'lar çıktığından çok geçmeden gelirse Xbox daha avantajlı olur, bir sürü kişi Online oynuyor ve eğer 5-6 ayı aşarsa genel kitle direkt satın alır oyunu ama benim gibi hikayesini oynayıp salacak kişiler için iyi olur. Game Pass alırken de işte bunun için alıyorum diyebilirim artık.

Game pass 2-3 sene zamlanmaz diyenler vardı fiyatlara baktım şimdi ps plus yıllık abonelik alırsan aynı paraya geliyor şahsen PS5 alırdım game pass 209TL hakeden bir platform değil ps tarafında 25-30 tane exc oyun var
İyi de konu sahibi exc oynamayacak ki FIFA ve PES oynayacak, bu doğrultuda öneri verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı