Xbox Series X vs PS5

PS5 güzel bir cihaz Sony garantili almak istiyorum ithalatçı garanti pek benlik değil ya. Güvenemiyorum işte PS5 alacağım muhtemel son kararım
PS5 nasıl acaba güzel mi sence Slim alınmalı normal mi acaba?
Bir de nereden alınmalı ben yurt dışı çıkıp alamam imkanım yok ithalatçı garanti almak istemiyorum bozulunca zırt pırt uğraşmak sinir bozucu.
Hocam açıkçası Ps5'leri İthalatçı almakla Sony garantili almak arasında pek bir fark yok. Sony Türkiye'den yavaş yavaş çekiliyor zaten.

Hangi kasa olacağına gelirsek, Slimler yeni çıktı. İsterseniz Slim için bekleyebilirsiniz ki kasaları otursun. Şu anki Slimleri de alabilirsiniz sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Fat kasa isterseniz CFI1216 kasalara bakmanızı öneririm tüm problemler çözüldü ve daha düşük nm teknolojili chipset kullanıyor (performans aynı, daha az güç tüketiyor).

CFI1216 ile Slim kasaların donanımı aynı zaten. Size hitap edeni alabiilirsiniz. Ben olsam ucuz olanı alırdım. İspanya ziyaretimden arkadaşa FAT kasa Ps5 getirmiştim, duty free ile 13800'e falan gelmişti geçen ay. (500€ - 60€ Duty Free) Yani 13800'e Fat dururken sırf yeni çıktı diye 20-25'e slim zorlamayı mantıklı bulmuyorum. Cihaz aynı cihaz zaten.

Hocam açıkçası PS5'leri ithalatçı almakla Sony garantili almak arasında pek bir fark yok. Sony Türkiye'den yavaş yavaş çekiliyor zaten.

Hangi kasa olacağına gelirsek, Slim'ler yeni çıktı. İsterseniz Slim için bekleyebilirsiniz ki kasaları otursun. Şu anki Slim'leri de alabilirsiniz sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Fat kasa isterseniz CFI1216 kasalara bakmanızı öneririm tüm problemler çözüldü ve daha düşük nm teknolojili chipset kullanıyor (performans aynı, daha az güç tüketiyor).

CFI1216 ile Slim kasaların donanımı aynı zaten. Size hitap edeni alabiilirsiniz. Ben olsam ucuz olanı alırdım. İspanya ziyaretimden arkadaşa fat kasa PS5 getirmiştim, duty Free ile 13800'e falan gelmişti geçen ay. (500€ - 60€ duty Free) yani 13800'e fat dururken sırf yeni çıktı diye 20-25'e Slim zorlamayı mantıklı bulmuyorum. Cihaz aynı cihaz zaten.

Aga bana ithalatçı garanti açıklar mısın acaba çünkü bilmiyorum ithalatçı nedir pek bilmiyorum ithalataçı daha mı ucuz acaba.

PS5 güzel bir cihaz Sony garantili almak istiyorum ithalatçı garanti pek benlik değil ya. Güvenemiyorum işte PS5 alacağım muhtemel son kararım
PS5 nasıl acaba güzel mi sence Slim alınmalı normal mi acaba?
Bir de nereden alınmalı ben yurt dışı çıkıp alamam imkanım yok ithalatçı garanti almak istemiyorum bozulunca zırt pırt uğraşmak sinir bozucu.
Bütçen ne kadar ?

Aga bana ithalatçı garanti açıklar mısın acaba çünkü bilmiyorum ithalatçı nedir pek bilmiyorum ithalataçı daha mı ucuz acaba.
Hocam diyelim ki benim bir mağazam var. Haftasonu gittim (örneğin) Batum'a, Ps5 aldım Türkiye'ye getirdim. Benden alırsan İthalatçı garantili oluyor. Ürün yine orijinal ürün. Bozulursa bana getiriyorsun, ben ya teknisyenime yaptırıyorum, ya yine yurtdışına çıktığım aralıkta aldığım yere götürüp yaptırıyorum, ya da "yapılamaz bu" deyip yenisiyle değiştiriyorum.

Distribütör garantili de şu, sen doğrudan gidiyorsun Sony'den (ki artık bu olmuyor) veya Sony ile anlaşmalı Mediamarkt, Teknosa vb gibi elektronik marketlerden alıyorsun. Bozulduğunda aldığın mağazaya götürüyorsun, onlar ya kendi teknisyenine yaptırıyor, ya Sony'ye götürüp yaptırıyor, ya da "yapılamaz bu" deyip yenisi ile değiştiriyor.

Türkiye Distribütörü güçlü olan bir ürün alıyor olsanız hani Distribütör önereceğim, ama şimdi gidip (örneğin) Teknosa'dan almanız ile lokal Gameshop'unuzdan almanız arasında satış sonrası hizmette fark görmezsiniz. Hatta belki gameshoptan aldığınızda daha iyi muamele görürsünüz, bilemiyorum.

Ucuzluk konusu ise bambaşka bir mesele. Hangisini daha ucuza bulacağınızın kesin bir kanısı yok, ancak ithalatçı garantililer genellikle daha ucuz olur. Ben kendiminkini Ankara'daki bir mağazadan (isim vermeyeceğim, reklam olmasın) elden gidip aldım. 18000 ödedim (Temmuz 2023). Arkadaşa İspanya Mediamarkt'tan Kasım 2023'de getirdim, çocuğun cebinden 13800 çıktı. Benimkinin garantisi Japonya'da, arkadaşınki İspanya'da. İkisi de orijinal ve Sony garantili ama ikisini de Türkiye'de yaptırmak istesek muhatabımız yok. Hatta benim aldığım yerde yaptırma şansım var, arkadaşın hiç muhatabı yok.

Artık hesap kitap işini siz halledersiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam diyelim ki benim bir mağazam var. Hafta sonu gittim (örneğin) Batum'a, PS5 aldım Türkiye'ye getirdim. Benden alırsan ithalatçı garantili oluyor. Ürün yine orijinal ürün. Bozulursa bana getiriyorsun, ben ya teknisyenime yaptırıyorum, ya yine yurt dışına çıktığım aralıkta aldığım yere götürüp yaptırıyorum, ya da "yapılamaz bu" deyip yenisiyle değiştiriyorum.

Distribütör garantili de şu, sen doğrudan gidiyorsun Sony'den (ki artık bu olmuyor) veya Sony ile anlaşmalı MediaMarkt, Teknosa vb gibi elektronik marketlerden alıyorsun. Bozulduğunda aldığın mağazaya götürüyorsun, onlar ya kendi teknisyenine yaptırıyor, ya Sony'ye götürüp yaptırıyor, ya da "yapılamaz bu" deyip yenisi ile değiştiriyor.

Türkiye distribütörü güçlü olan bir ürün alıyor olsanız hani distribütör önereceğim, ama şimdi gidip (örneğin) Teknosa'dan almanız ile lokal gameshop'unuzdan almanız arasında satış sonrası hizmette fark görmezsiniz. Hatta belki gameshoptan aldığınızda daha iyi muamele görürsünüz, bilemiyorum.

Ucuzluk konusu ise bambaşka bir mesele. Hangisini daha ucuza bulacağınızın kesin bir kanısı yok, ancak ithalatçı garantililer genellikle daha ucuz olur. Ben kendiminkini Ankara'daki bir mağazadan (isim vermeyeceğim, reklam olmasın) elden gidip aldım. 18000 ödedim (Temmuz 2023). Arkadaşa İspanya MediaMarkt'tan kasım 2023'te getirdim, çocuğun cebinden 13800 çıktı. Benimkinin garantisi Japonya'da, arkadaşınki İspanya'da. İkisi de orijinal ve Sony garantili ama ikisini de Türkiye'de yaptırmak istesek muhatabımız yok. Hatta benim aldığım yerde yaptırma şansım var, arkadaşın hiç muhatabı yok.

Artık hesap kitap işini siz halledersiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Şimdi almayacağım yakın bir zaman alacağım.

Bütçen ne kadar?

Kararımı değiştirdim Xbox Series X alacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı