Xbox SX vs PS5

PS5 fanboylar sürekli özel oyunlardan söz ediyor ama oyunlar PC'ye geliyor ben anlamadım hiçbir şey Xbox alacağım.
Geliyor da 1-2 sene sonra geliyor, beklemek isterseniz bekleyin tabii ki. Ama Xbox'da yapabileceğiniz herşeyi zaten PC'de yapabiliyorsunuz aslında söylenmek istenen bu. Tabi tercih sizin.

PS5 fanboylar sürekli özel oyunlardan söz ediyor ama oyunlar PC'ye geliyor ben anlamadım hiçbir şey Xbox alacağım.
Hayır hocam siz PlayStation 5 alın o hatayı yapmayın.

PC'n varsa ikisine de gerek yok. İlla birisini alacaksan da PS5 derim ama Series X'te de güzel oyunlar var. Yani evet PS exclusive oyunları var tabi ama elinde Xbox'un oyunlarını oynatacak bir PC olmayınca Series X'teki oyunlar da otomatikman Xbox exclusive'e dönüşmüş oluyor. Ben olsam PC alırdım o yüzden. Hem Xbox nimetlerinden faydalanırsın hem de PC'ye gelen belli PS exclusiveleri oynama fırsatın olur.

Orta halli bir PC'n varsa PS5 derim ama. Game Pass + PS Plus gibi iki güzel hizmetten de faydalanmış olursun. Bu arada Series S sahibiyim, PC topladığımdan beri çok nadir elimi sürdüm konsola. Gayet objektifim o yüzden.

Peki o oyunların direkt PC ye çıkması...
Evet geliyor, ben Xbox konsolunu daha çok seviyorum. Büyük ekranda ve hatasız oynamak için Series s tercih ediyorum. Bu tercih meselesi nerden oynayacağınız. Oyunun bilgisayarada çıkması illa orda oynanması gerektirmez. Konsol ayrı bir zevktir. Yukarda belirttiğim gibi bu bir tercih meselesidir.

Geri
Yukarı