Xbox vs PS

Olay tamamen bütçe 13000 lira civarı bütçeniz varsa ve daha önceden hiç PS exclusive oyunlar oynamamışsanız yenilenmiş PS Plus'dan dolayı PS5.

5000-6000 liranız varsa Xbox Series S

Bu saatten sonra PS4, PS4 Pro veya Xbox One serisi herhangi bir konsol alınmaz PS4 fatlere 4000 diyorlar kaç senelik 2. el konsol 5600'e Series S var yeni nesil mis gibi konsol.

Exc oyun istiyorsan PS al. Bu zamana kadar PS kullanmadıysan PS kütüphanesini oynaman lazım. PS'in yeni sistemi baya iyi olur senin için.

Game Pass teknik olarak daha üstün PS Plus'tan, ama exc. oyunlar var. PS al geç, exc.ler bitince de Series X alırsın.

PS Plus, PS Now'u da içeriyor olacaksa( ki sitede o tarz bir şeyi gösterir yazı da var) bu argümanın geçerliliği yok. PC'den de oynanabilir olacak aynı oyunlar. TLOU PC'den de oynanabilecek yani.

Şu anda TR de PS Now sunucusu yok erişim olup olmayacağı belli değil.
Bir de stream hizmeti için TRdeki internet kalitesi ile yurtdışındaki Server'a bağlanmak çok zor olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu anda TR de PS Now sunucusu yok erişim olup olmayacağı belli değil.
Bir de stream hizmeti için TRdeki internet kalitesi ile yurtdışındaki Server'a bağlanmak çok zor olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Genelgeçer bir kural değil bu. Mesela GFN'de Avrupa sunucularının Türkiye sunucusundan daha iyi olduğunu söylüyor kullananlar. Aynı şekilde PS Gift Card alıp da burada PS Now kullananlar var, bir sıkıntı çektiklerini duymadım hiç.

Dediğim gibi, Sony PS Plus üyelikleri açıklarken PS Now uygulamasından da bahsetti, büyük ihtimal PC'ye de gelecektir, aynı XBOX uygulaması formülü gibi. Ha getirmezse de PC pazarındaki payını XBOX'a kaptırır.

Merhaba. İyi geceler. Konsol alacağım. Xbox Game paşa falan var diye Xbox alasım var. Sizce hangisini almalıyım?

PS5 al geç ben yıllardır PlayStation kullanıyorum PS hesabımda Xbox Game Pass'deki oyunlardan hem daha fazla oyuna hem de daha kaliteli oyuna sahibim. Zaten yeni PS Plus çıkınca Game Pass'den daha fazla oyuna sahip olacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı