Xeon E5405 Sistemde Oyun Hata Vermeden Kapanıyor

lollisallakop

Kilopat
Yer
Andromeda
Xeon işlemci aldıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştım. Xeon E5405 işlemcimden önce Core 2 Duo E4500 vardı ve yetmiyordu. Şu anki şu şekilde;

• Intel Xeon E5405
  • Sapphire R7 240 2GB
  • 4GB Kingston DDR2 800 MHz
  • ECS G31T-M7
  • Samsung HD250 8MB 7200rpm

PSU yetersizdi (Peak 165W) ve eskiydi bu yüzden yeni PSU da aldım ama hala aynı sorun var. ( PSU: TX PowerMAX 400W 3xSATA, 3xIDE, 8Pin CPU, PCI-E Çıkışlı Güç Kaynağı (TXPSU400S2) | Teknobiyotik ,170 TL'ye aldım. Sistem 196W harcıyor.)

Ramleri MemTest86+ ile 1 saat boyunca test ettim hiçbir sorun çıkmadı. Her testi denedim ama o zaman hata vermiyor. O kadar işkence testine soktum. Başka HDD ile denedim sistemi yine aynı sorun.

Oyuna giriyorum girdikten 10-15 dakika sonra herhangi bir hata vermeden masaüstüne atıyor. LoL'de clientte beklerken, maç ararken client kapanıp geri açılıyor. CS;GO oynarken 1 sn donup masaüstüne atıyor. Sorunu da bulamıyorum yazılımsal mı donanımsal mı? Daha yeni format attım. Microsoft'un sitesinden orijinal Windows 8.1 ISO indirdim ancak etkinleştirmedim. Bazen de Google Chrome "Hay Aksi!" hatası veriyor. Sorun neyden kaynaklı? Kafayı yemek üzereyim.
Hala devam ediyor sorun ve kafayı yemek üzereyim. Neden sadece oyunlarda yapıyor ve Google Chrome bazen "Hay Aksi!" hatası veriyor?
yardım gerekli arkadaşlar hala sorunu çözemedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı