Xeon E5450 sisteme ekran kartı önerisi

Arkadaş 4 GB RAM'i var ve 768P monitörü. GTX 960 mantıklı değil. Alsa bile 768P'de kullanıcak ve ayar kısmak zorunda olacak. Almanın mantığı kalmıyor. Genede kendi bilir ben de kullanmadım o ikiliyi 768P ve 4 GB RAM'le.
Ayrıca X5450 ısınma problemleri VS. olduğunu söylüyorlar. Çok güç tüketen bir işlemci (120W). PSU sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum. O işlemciyle çıkarabilir. Çünkü 12V1'den 100W, 12V2'den 130W veriyor. Sınırda kalabilir. Ya da yetmeyebilir. Ve diğerlerine oranla daha fazla sorun çıkarıyor. Ben önermiyorum.

O "No need adaptörü açıklayayım. Normalde O Xeon işlemciler bahsettiğimiz anakartlara tam uymuyor. Köşeden biraz kesmek ve altına bir yama yapmak gerekli. "No need adaptor"de bundan bahsediyor. Önceden yapılmış olarak geliyor.

Ayrıca sanırım OEM RX 460'da ek güç girişi yok (Ben OEM olduğunu unutmuştum.). O modele bakmadığımdan bilmiyorum. Aynı kartın farklı modellerinde bile değişebiliyor o. Büyük ihtimalle OEM RX460'da yoktur. İnternetten bakabilirsiniz.

Ben 4 GB RAM'li PC'de oynuyordum. Oyuna drop giriyor ara sıra. Böyle rekabetçi bir oyunda sıkıntı oluyor. Ama oynanabilir yani.
Ayrıca E5450 ile GTX 1050 bile kullanılabiliyor. En fazla RX 460 değil. Ama 1050 arkadaş için uygun değil (Monitör, RAM diye belirttim daha önce...).

Ben 4 GB RAM'li PC'de oynuyordum. Oyuna drop giriyor ara sıra. Böyle rekabetçi bir oyunda sıkıntı oluyor. Ama oynanabilir yani.
Ayrıca E5450 ile GTX 1050 bile kullanılabiliyor. En fazla RX 460 değil. Ama 1050 arkadaş için uygun değil (Monitör, RAM diye belirttim daha önce...).
ASUS P5KPL-SE anakartım vardı. Uyumsuzluk sorunu çıkar mı ? Sormayı unutmuşum.

Çıkar ama kullanabilirsiniz. Çünkü anakart LGA 775 ile uyumlu Xeon E5450 ise LGA 771 anakartlarla uyumlu ancak anakart bios modlama diye bir şey var eğer araştırırsanız bulursunuz. Sizin anakartınız modlama ile uyumlu ama bu iş biraz zor benim size önerim anakart 4GB RAM desteklediği için 4GB ile cidden Fortnite oynayamazsınız. Zaten Fortnite en az 3GB RAM yiyor 8GB bile yetmemeye başlamışken bence sistem yükseltilirken de yeni sistem alınırken de en giriş seviye 8GB RAM olmalı LGA 771 ve de en az 8GB RAM destekleyen bir anakart alın. Hiç modlama gibi saçma şeylerle de uğraşmamış olursunuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı