XFX HD 6870 Isınma Problemi

Yanlız şöyle bir şey var elden verebilirim parayı o yüzden.

Oralarda bilindik bir mağaza yok ki. ;) Hayır elden vereceğim diyorsun sipariş edemezsin, çünkü kapıda ödeme yok. Oralarda bildiğin güvenilir bir mağazadan alırsın.

VatanBilgisayar'dan başka Electro World ,Gold Bilgisayar var. Bu arada çekirdek hızları 6870'in daha fazla. Ona bakmıyor muyuz ? Benchmark testlerinde aksine bu durum ama, neyse sağlık olsun. Fiyat-performans bakımından en iyi kartı aldığımı düşünüyorum.

Ama sana söyleyeyim, ben HD 6870 sende yok, yenisini almayı düşünüyorsun sandım. Ondan dedim HD 7850 al. Eğer yenisini alacaksan para dökmene gerek yok, HD 7850 6870'in bir üstüdür. Bence aynı HD 6870 alıp Crossfire yapman daha mantıklı olacaktır.

Neyse dediğim gibi sağlık olsun. Battlefield 3'de en düşük 20 FPS aldım. O da neden bilmiyorum, çok saçma yerde verdi. Yoksa hep 30-40 FPS veriyor. Bu arada anakartta tek ekran kartı slotu var ve Vatan'daki son kartı aldım. Kutuda bile değildi vitrindeydi. PSU da aynı anakarta takılış 6870 Crossfire çalışyırıyordu. Bu arada Crossfire köprüsü yok kutuda. Başka bir yerden bulsam yine de olur mu ? Yapacağımdan değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada 550 w güç kaynağın hayırlı olsun aynısı bende var :D İstediğin kadar fan tak o kasaya fazla bir faydası olmaz. Casper'ın kasalarının hava dolaşımı çok kötü, sana 113 TL olan Dark Orion'u öneriyorum ; TeknoBiyotik: Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli Oyuncu Kasası - Kasa - PC Bileşenleri

Ön tarafta ve arka tarafta takılı olmak üzere yanın da 2 tane 12 cm fan geliyor. Sen istersen 2 tane üst tarafa 2 tane de yan kapağa takabilirsin.

Kasanın soğutmasının iyi olduğuna dair bir resim ;

9cft7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada 550 w güç kaynağın hayırlı olsun aynısı bende var :D İstediğin kadar fan tak o kasaya fazla bir faydası olmaz. Casper'ın kasalarının hava dolaşımı çok kötü, sana 113 TL olan Dark Orion'u öneriyorum ; TeknoBiyotik: Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli Oyuncu Kasası - Kasa - PC Bileşenleri

Ön tarafta ve arka tarafta takılı olmak üzere yanın da 2 tane 12 cm fan geliyor. Sen istersen 2 tane üst tarafa 2 tane de yan kapağa takabilirsin.

Kasanın soğutmasının iyi olduğuna dair bir resim ;

9cft7.jpg
Öneri için teşekkürler, ona da bi ara bakarım. Kasa alırsam 0 dan her şeyi yeniden dizeceğim için zor olacak. Neyse iyi zamana denk geldi. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar bölümünde okuyan kuzenimin de bize gelebilme ihtimali var. Kendisi bayağı bilgili, o gelince iyice gözden geçiririz.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı