XFX RX570 80 derece oluyor

behnankmscu

Hectopat
Daha fazla  
Power Boost VK-P3305B kasam bu. Hava akışım gayet iyi içinde de stok fan yerine ayrı fan kullanıyorum. Ama ekran kartım boştayken bile sürekli 60 dereceye çıkıyor. Otomatik fan sürekli devreye giriyor bu yüzden. Oyunlarda ise stok hızlarda 80 dereceye kadar çıkıyor. Kartı alalı 6 ay oldu yani yeni. Bu ısınmayı azaltabileceğim bir yol var mı?

Bir şey sorabilir miyim bir şey dener misin oyuna girince 80 derece oluyor ama çıktığın gibi hemen Radeon yazılımına girip bakar mısın derecesi 20 25 derece birden düşüyor mu düşüyorsa düştüğü derece normalde senin kartın derecesi.

Bir şey sorabilir miyim bir şey dener misin oyuna girince 80 derece oluyor ama çıktığın gibi hemen Radeon yazılımına girip bakar mısın derecesi 20 25 derece birden düşüyor mu düşüyorsa düştüğü derece normalde senin kartın derecesi.
Normal sıcaklık 55 derecelerde geziyor. Dediğiniz gibi sıcaklık hemen düşüyor ama 55-60 derece boştaki bir pc için yeterince fazla.
RX 570 fazla elektrik tüketen bir ekran kartı, ısınması normal. Termal macun yenileyin birazcık daha düşecektir sıcaklık.
6 aylık kart eğer sıfır alındıysa garantiden değişim isteyin. İkinci el ise kaliteli bir termal macun ve kaliteli termal ped alarak bakım yapın.
0 ekran kartı ve 6 aylık. Termal macun değişimi yapılması için çok erken. Garanti değişim yapar mı ki?

Normal sıcaklık 55 derecelerde geziyor. Dediğiniz gibi sıcaklık hemen düşüyor ama 55-60 derece boştaki bir PC için yeterince fazla.

0 ekran kartı ve 6 aylık. Termal macun değişimi yapılması için çok erken. Garanti değişim yapar mı ki?

Ben de 5700XT kullanıyorum bende de 55 derecede geziyor kasamda 4 fan var o dereceler normal gibi yani ama benim dediğim sıkıntı bayağı bir kişide var bende yaşıyorum o sıkıntıyı bende ısı ölçer var onunla ölçüyorum 60 derece diyor oyunda yazılımda 80 90 diyor ondan inanmayın ona bir de Afterburner'da dener misiniz nasıl gösteriyor.
Bende bir süre düzgün gösterdi sıcaklığı aynı dereceyi gösteriyordu sonra bende bozuldu ama yine de bir dene bence.

Ben de 5700XT kullanıyorum bende de 55 derecede geziyor kasamda 4 fan var o dereceler normal gibi yani ama benim dediğim sıkıntı bayağı bir kişide var bende yaşıyorum o sıkıntıyı bende ısı ölçer var onunla ölçüyorum 60 derece diyor oyunda yazılımda 80 90 diyor ondan inanmayın ona bir de Afterburner'da dener misiniz nasıl gösteriyor.
Bende bir süre düzgün gösterdi sıcaklığı aynı dereceyi gösteriyordu sonra bende bozuldu ama yine de bir dene bence.
Afterburner'da oyundan çıkınca yavaş yavaş sıcaklık düşüyor. 65 dereceler normal derecesi gibi.

Afterburner'da oyundan çıkınca yavaş yavaş sıcaklık düşüyor. 65 dereceler normal derecesi gibi.

Yavaş yavaş düşmesi kesinlikle normal bende mesela Cyberpunk'ta 75 derece diyor Afterburner bir çıkıyorum 59 diyor ben neden fanı daha hızlı kullanmak zorunda kalıyorum ya ben çok fazla ses olmasını seven biri değilim böyle bir sıkıntı var ama maalesef ve çözüm bulamadım hiç o yüzden takılmayın o sıcaklıklara bir ısı ölçeriniz varsa ona göre kendiniz ayarlayın fanı hep onda çalışsın.

Yavaş yavaş düşmesi kesinlikle normal bende mesela Cyberpunk'ta 75 derece diyor Afterburner bir çıkıyorum 59 diyor ben neden fanı daha hızlı kullanmak zorunda kalıyorum ya ben çok fazla ses olmasını seven biri değilim böyle bir sıkıntı var ama maalesef ve çözüm bulamadım hiç o yüzden takılmayın o sıcaklıklara bir ısı ölçeriniz varsa ona göre kendiniz ayarlayın fanı hep onda çalışsın.
Bulunur illaki çözümü, vardır bir yolu.

Undervolt ve fan ayarı yapabilirsiniz. Undervolt ve fan ayarını Radeon programından ya da MSI Afterburner programından yapabilirsiniz. Eğer Radeon programından yapacaksanız yaptığınız ayarların sıfırlanmaması için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı kapatın. Undervolt ile ilgili birkaç konu paylaşıyorum en azından fikir sahibi olabilirsiniz.

Yalnız size tavsiyem kendiniz kendi kartınız için çalışan stabil bir undervolt ayarı bulmanızdır. Stabil bir undervolt ayarı ile ortalama olarak 10-15 derecelik düşüş elde edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• hızlı başlatma.PNG
    hızlı başlatma.PNG
    43,5 KB · Görüntüleme: 25
Ekran kartınız boşta yüksek hızlarda çalışıyorsa fanları kapalıyken 60 dereceye çıkması normal. Benim GTX 1050'de yüksek hızlardayken 60 dereceye çıkıyordu boşta. Oyunda ise 80 derece çok yüksek bir rakam değil. 85 ve üstü tehlikeli.

Geri
Yukarı