Xiaomi Redmi Note 8 Pro vs iPhone 8 Plus

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Kendime güncel telefon almayı düşünüyorum. Başlıkta belirttiğim modelde ki telefonlardan birini alacağım. Sizce hangisi alınmalı? Telefonla orta derece de oyun oynarım. Önemli olan uzun bir süre beni idare etmesi. farklı telefon önermeyin, bu iki telefondan birini kullanan varsa kullanım deneyimini söylerse daha güzel olur.

İPhone 8 Plus * 64 GB: 5600 TL.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro * 64 GB: 2150 TL.

İPhone model telefonun fiyatı oldukça yüksek olduğunun farkındayım. Bu yüzden o paraya değer mi diye bu konuyu açıyorum.

Bir de şu anda Huawei P20 Lite 64 GB mavi modelini kullanmaktayım. Garantisi devam ediyor, hiçbir şekilde servise gitmedi. Çizik hiç yok. İkinci el ortalama ne kadar eder satsam?

Saygılarımla,

Öncelikle neden bu iki telefonu seçtin çok merak ettim.
Note 8 Pro daha güncel bir telefon ama bu ikisinden kesinlikle iPhone 8 Plus alınmalı.

Şahsi görüşüm 5600 TL seviyelerine çıkmışken çok daha güzel telefonlar mevcut. Eğer düşünürsen ona göre seçenek sunalım.

Eğer kullandıktan sonra satacaksanız Note 8 Pro almayın derim. Bir aylık cihazlar alındığı fiyatın yarısına satılıyor. Çünkü 1500 TL’ye sıfırı var. Hangisini alacağınıza gelirsek eğer bütçeniz varsa veya sizi zorlamayacaksa iPhone 8 Plus alın derim. Bütçe önemliyse Note 8 Pro.

Neden bazıları karşılaştırılmaz demiş anlamıyorum. Bence gayet de karşılaştırılabilir.
Birinin fiyatı 2000 TL, diğerinin fiyatı 5500 TL. İki model birbirine rakip değil. Android alacaksa amiral gemisi modellere yönelebilir.

Redmi Note 8 Pro kullanıcısıyım. Telefon fiyatına göre alınabilecek en iyi telefondur. Fazla oyun oynamıyorum şarjım hemen hemen 2 günü çıkarıyor. Bazı sitelerde karşılaştırma yapıldığında Note 8 Pro'nun 79-80 puanlar alıp çoğu iPhone telefonlarını ezip geçtiğini görebilirsiniz fakat bu tamamen F/P odaklıdır. Bütçeniz el veriyorsa iPhone alın geçin ama Note 8 Pro'da hakkını veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı