Çözüldü .xinitrc dosyasına Compton eklenince DWM çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali998

Centipat
Daha fazla  
Sorun yukarıdaki gibi, dosya şöyle:
Kod:
setxkbmap tr
nitrogen --restore
pulseaudio --start
xrandr --output eDP1 --mode 1920x1080 --output DP1 --mode 1366x768 --right-of eDP1
compton --config /home/ali/.config/compton/compton.conf
exec dwm
Gördüğünüz gibi Compton'ı --config flag'i ile koyduğum zaman bir sonraki komuta geçmiyor. Bunu denerken fark etmiştim, birkaç düzeltme yapıp Compton'ı --config flag'i ile çalıştırınca komut bitmiyordu, hala devam ediyordu. Bu yüzden sadece exec dwm kısmına gelemiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Aklıma nerede config dosyasını arıyorsa oraya koymak geldi ama onun yerini bilmiyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Başka yolu yok mu hocam? Sadece --config flag'inde oluyor bu. config için normalde baktığı yere yazsam bütün her şeyi, çözülür sanki.
@Arsenik @Zurnadürüm @Dengesiz Kokarca @JetWarker
Düz baktığı yer ~/config/compton.conf'imiş. Bütün istediğim ayarları oraya aktarıp asıl komutu compton -b ile değiştirince oldu. Muhtemelen -b flag'i yeterli olacakt (compton --config <.conf dosyası yeri> -b gibi). Ama şimdi de herşeyi transparant yapıyor 😀. Onu nasıl değiştireceğim bilen var mı?
Sorun yukarıdaki gibi, dosya şöyle:
Kod:
setxkbmap tr
nitrogen --restore
pulseaudio --start
xrandr --output eDP1 --mode 1920x1080 --output DP1 --mode 1366x768 --right-of eDP1
compton --config /home/ali/.config/compton/compton.conf
exec dwm
Gördüğünüz gibi Compton'ı --config flag'i ile koyduğum zaman bir sonraki komuta geçmiyor. Bunu denerken fark etmiştim, birkaç düzeltme yapıp Compton'ı --config flag'i ile çalıştırınca komut bitmiyordu, hala devam ediyordu. Bu yüzden sadece exec dwm kısmına gelemiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Aklıma nerede config dosyasını arıyorsa oraya koymak geldi ama onun yerini bilmiyorum.
Picom'a geç.

Başka yolu yok mu hocam? Sadece --config flag'inde oluyor bu. config için normalde baktığı yere yazsam bütün her şeyi, çözülür sanki.
Düz baktığı yer ~/config/compton.conf'imiş. Bütün istediğim ayarları oraya aktarıp asıl komutu compton -b ile değiştirince oldu. Muhtemelen -b flag'i yeterli olacakt (compton --config <.conf dosyası yeri> -b gibi). Ama şimdi de herşeyi transparant yapıyor 😀. Onu nasıl değiştireceğim bilen var mı?

Son düzenleme:
Çözüm
Config klasörü ~/.config/ değil çünkü ~/.config/compton/ olacak. Yanlış yere atmışsın config dosyasını ve vanilla config çalışıyor.

Config klasörü ~/.config/ değil çünkü ~/.config/compton/ olacak. Yanlış yere atmışsın config dosyasını ve vanilla config çalışıyor.
Hayır hocam, yaptığım değişiklikler ona geçiyor. Bazı videolarda da ~/.config/ olacak demişlerdi ben de orada kullandım. Şuan ikisinde de (Yani ~/.config/compton ve ~/.config) farklı .conf dosyası var ve ~/.config dizininde olanı çalıştırıyor. Belki yanlış bir şey diyorum ancak ben denediğimde böyleydi.
Linux konularına bakmıyorum, etiketlemezseniz sevinirim.
Sınav olduğu için mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı