Xperia Z3 vs Note 4

64 vs 32bit

• Sony Xperia Z3

Oy: 21 61,8%
  • Samsung Note 4

Oy: 13 38,2%

• Oy verenlerin toplamı
    34
Öncelikle bu kişisel bir görüş kişiden kişiye değişebilir.
Sony varken Samsung almak pişmanlık yaratacaktır. Bunu tecrübeyle söylüyorum. Samsung, 1.5 yıl sonra desteğini kesiyor. Sony ise öyle değil. Xperia Z nin çıkalı 2 yıl olmasına rağmen Android L gelicek. Ayrıca arayüz olarak Timescape daha başarılı ve daha performanslı.

Merak ediyorum da neden insanların en çok Custom Rom yüklediği markalardan biri Samsung? Touchwiz arayüzü de dahil, Samsung'un yazılımlarının stabilite oranı oldukça düşük. Özellikle gelen yazılımlar ile stabilite düşmekte.

Ayrıca bazılarınızın Android ve iOS karşılaştırması yapma nedenini anlamıyorum. İki farklı platformu karşılaştırmamak lazım. Kullanım amacına göre seçiminizi yapmanızı öneririm.

Z serisi dışındaki Sony'ler 5.0 almayacak açıklama yapıldı. Netten bulabilirsiniz. Note 2'de 2 senelik ve 5 alacak. Tüm android cihazlar 2 sene güncelleme alır ancak üst düzeyler. Samsung da sony de alt segmente 5.0 vermeyecek. Ve sony çok telefon çıkarıyor bunu kimse inkar edemez. Samsung mayısta s serisi ekimde note serisi çıkarır. Yani 1 senede bir bir üst model çıkar.

Merak ediyorum da neden insanların en çok Custom Rom yüklediği markalardan biri Samsung? Touchwiz arayüzü de dahil, Samsung'un yazılımlarının stabilite oranı oldukça düşük. Özellikle gelen yazılımlar ile stabilite düşmekte.

Ayrıca bazılarınızın Android ve iOS karşılaştırması yapma nedenini anlamıyorum. İki farklı platformu karşılaştırmamak lazım. Kullanım amacına göre seçiminizi yapmanızı öneririm.
Peki merak ediyor musun neden en çok satılan android marka Samsung?

Son düzenleme:
Satış rakamları hakkında bir şey söylemedim. Hatta dediğiniz gibi en çok satış yapan markalardan birisi Samsung. Ama dediğim gibi insan Romlar ile telefona müdahale ettiğine göre bir şeylerden memnun değil gibiler.

Satış rakamları hakkında bir şey söylemedim. Hatta dediğiniz gibi en çok satış yapan markalardan birisi Samsung. Ama dediğim gibi insan Romlar ile telefona müdahale ettiğine göre bir şeylerden memnun değil gibiler.
Bir çok Samsung cihaz kullandım ve hiç rom yüklemedim. Başka telefonlara yükledim ama onlar da performans için değil kişiselleştirme için. Konuyu açan arkadaş kararını verdi zaten. Z 3 alan arkadaşlar da, Z 4 1 ya da 2 ay sonra tanıtıldığında içten içe mutsuz olacaklar. Satsalar telefon para etmeyecek. Z 4 çıkınca görürsünüz.

@Mithril_Ithilien, fanboyluk yapma. Samsung almayınız aldırtmayınız. Samsung alırsanız pişman olursunuz. Note 2 5.0 alırsa telefon çok kasar. Sony alt segment telefonlara 5.0 vermeyebilir ama bu Sony'nin kötü olduğunu açıklamaz. Samsung en çok satan olabilir ama bu kullanıcıların bilinçsiz olmasından kaynaklıdır.

Konu ergen doldu. Mühendis doldu. Note 2 kasar dedi adam. Bilmiyor ki 2 Gb ram var. Sony Mobile zarar açıklıyorsa bu Sony'nin kötü olduğundan Samsung çok satıyorsa bu da Samsung'un iyi olduğundan kaynaklanır. Hiç Samsung kullanmamış, ya da eskiden kullanıp yenilere laf atanlar tamamen düşüncesiz. Sony Z ekranı IPS bile değilken şimdiki modelleri onunla kıyaslamak nasıl saçmaysa, S3 kullanıp Note 4'e laf atmak da aynı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı