Xperia Z5 vs iPhone 6s

Kanıt olarak bir şeyiniz varmı, yada bana bunu açıklayacak bir şey. İphone 6s tamamen kapitalizmin bir olayı, sırf insanları soymak için yapılan bir ürün tek 6s değil bütün telefonları neredeyse bu mantık ile piyasaya sürülüyor. Şimdi Z5 te pahalı diyeceksin evet buda pahalı, yine kapitalizmin olayı. Ama Z5 daha iyi cihaz ne kadara verdiğimiz parayı hakketmeselerde.
Kullandığınız için mi bu kadar rahat yorum yapıyorsunuz bilmiyorum fakat ben bizzat hergün kullandığım için yorum yapıyorum. Apple Iphone 6S'i kullanıyorum ve performansından gayet haberim var. Z5'i değil fakat Z5 Premium'u şirket isteğiyle ortalama 2 hafta kadar kullandım. Performans açısından güzel fakat boş bir telefon. Kamera 6S'e ve G4'e göre vasat. Her ne kadar tasarım ve donanım olarak iyi bir telefonda olsa bir HTC veya LG'nin verdiği özgürlük hissini vermiyor. Hani ilgi çeken, zamanını harcayabileceğin birşeyi yok. Sadece 'ALO' demek olsaydı amacımız Z5 Premium gibi bir telefon almazdık zaten.

Isınıyor diyenler ısınmanın ne olduğunu bilmiyor, performans uzun vadede kullanım pil ekran kalitesi ve hafıza üstünlüğünden dolayı Z5 diyorum.
M4 Aqua kullanıyorum İphone 5S ten daha iyi amcamda var, her yönden daha iyi sadece ses olarak İphone daha yüksek sesi çıkıyor bende nisanda Z5 almayı düşünüyorum.

Isınıyor diyenler ısınmanın ne olduğunu bilmiyor, performans uzun vadede kullanım pil ekran kalitesi ve hafıza üstünlüğünden dolayı Z5 diyorum.
M4 Aqua kullanıyorum İphone 5S ten daha iyi amcamda var, her yönden daha iyi sadece ses olarak İphone daha yüksek sesi çıkıyor bende nisanda Z5 almayı düşünüyorum.
Amcanızda var, iyi güzelde neye göre daha iyi olduğuna karar verdiniz ? :facepalm: Donanım açısından diyorsanız hiç konuşmayalım boşuna. :rolleyes:

Bu arada bazen pahalı telefon almanın mantıksız olduğunu düşünüyorum, şuan telefonumla yapamadığım bir iş yok, kasma yok, donma yok, ısınma yok. Niye daha fazla para vereyim diye kendime sormuyor değilim.

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. Aklımda bu iki cihaz var. Sizce hangisini almalıyım ve sizin de önerileriniz nelerdir?
Konu hakkında sizinde bilginizin olduğunu düşünüyorum. Stabilite, daha uzun ömürlü, ayrıntılarla uğraşmayacağın bir telefon istiyorsanız 6S'i tercih etmeniz gerekir fakat büyük ekran, daha uygun ve Android tabanlı bir telefon istiyorsanız Z5'i tercih etmelisiniz. Bana sorarsanız 6S her halükarda daha iyi bir telefon fakat aradaki fiyat farkı çok fazla. iOS sevdanız yoksa pekte gerek yok.

Amcanızda var, iyi güzelde neye göre daha iyi olduğuna karar verdiniz ? :facepalm: Donanım açısından diyorsanız hiç konuşmayalım boşuna. :rolleyes:
Nasıl olduğunu mu soruyorsun?
İkisinide aldım elime resim çektim farklı ortamlarda.
Aynı resimleri açıp ekranlarına baktım.
Aynı uygulamayı açıp test ettim.
Ben kağıt üzerinde ki bilgileri takmıyorum.
Ben sana donanım olarak iyi demiyorum, daha iyi bir telefon diyorum, bu arada İphone daha uyumlu olduğu için oyunları daha erken açıyor ve bazı oyunlarda uyumluluktan dolayı İphone daha iyi oynatıyor Sony savunmuyorum bidaha ki sefere Lg G4 veya Z5 düşünüyorum.

Z5, 6S'ten daha performanslı değil ki. :/
Dostum bizim sosyal sayfasına gir ve iki telefonla aşağı doğru hızlıca çek, İphone kasmadan yavaş yavaş iner ama Android bir cihazla çeksen takıla takıla tek çekişte en aşağı iner. Sen hangisinin performanslı olduğuna karar ver.

Peki siz neye göre Z5 gibi bir telefona boş diyorsunuz, telefona kişisel yaklaşıp yok efendim işte telefon bence özgür değil, telefon boş gibi cümleler kurup yorum yapmayın. Donanımsal olarka Z5 data güçlü. Sadece kullanma kılavuzunun içinde bulunan teknik özellikler sayfasını ezberleyip bir telefona çok iyi diyemeyiz. Kendi düşüncelerini paylaşırken lütfen daha dikkatli yaz çünkü renk ve zevk meselesi yüzünde tasarım harikası bir telefona boş diyemezsin.

İPhone 6S tamamen para tuzağı. Aynı işlemi yapan telefonlar da, sadece 1 saniyeden az bir farkla bir uygulamayı açtı diye +1.000 tl gibi bir fiyat verilmesi gereksiz. Hiç bir özelliği olmayan, herzaman kopyala yapıştır yapıp piyasaya yeni ürün salıyolar. Yanlız dikkatinizi çekerim Dağlar kadar fark ne demek oluyor. Sadece biraz daha hızlı programı açtığı içinmi. Abartmayın lütfen.

@Predator Titan Tek çekirdek performansına bak aradaki performans farkını anlarsın. A9 şuan piyasanın en güçlü işlemcisi. 6S'de kullanılan GPU'da en güçlü GPU'dur. Mesajımı dikkatli okursan telefon tavsiyesinde bulunmadım, hemen eleştiriye geçme. 6S'in fiyatını hak etmediği bir gerçek ben önermedim, önermem de. Bu fiyat aralığında ben bu iki telefonu da almam. İkisi de fiyatlarını hak etmiyor.
@LTNeron Sen batarya performansına bildiğim kadarıyla önem veren birisin. 6S batarya konusunda seni memnun etmeyebilir, yalnız 6S batarya olarakta çok kötü değil.(G4'e göre) 6S Plus batarya performansı konusunda çok iyi, fakat fiyatı tuzlu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı