Ya Tanrı kötüyse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu anda Allah'ın varlığına can-ı gönülden inanan biri görmedim hiç 🙂 Eğer insanlar cidden her hareketini izleyip yargılayan süper varlığa gerçekten inanıyor olsaydı attığı her adımda içi titrerdi. Aklına gelen her kötülükte dehşete kapılırdı.

Bu konuda sonuna kadar haklısınız, Hz.Ömer'in bir hadisi duyduğunda 3 gün kendine gelememiş. Biz şimdi müslüman olup Allah'a inandığımız halde ne kötülükler yapmıyoruz ki. Çok üzücü bir durum.

Orada ''İşte şimdi tevbe ettim'' kelimesi içtenlik ile söylemeyenlere söylenmiş bir cümle hocam. Çünkü Tanrının olduğunu anladığı için ''Belki tevbe edersem cennetine alır beni'' mantığı var ise onun yaptığı iman olmamış oluyor. Pişman olduğu için üzülerek tevbe edenlere ne mutlu ki cennet kapıları açılacak.

Selamlar, çoğumuz hatta belki de hepimiz tanrıyı muhteşem bir varlık olarak görüyoruz. Ya tanrı gerçekten o kadar muhteşem değilse ve kötüyse, bizi yaratmasının bir amacı yoksa?

Açıkcası evrenin yaratışında hiçbir küsur yok veyahut da kötülük yoktur aslında kötülük diye bir şey de yoktur bunu yayan insanlardır ve çıkartan kişi şeytandır bunlara aldanmayıp küsur bulamazsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı