Yarın doğum günüm ama hiç heyecanlı değilim

• Konuyu başlatan rydn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 89
  • Görüntüleme 3B
Hayatınıza karışma hakkım yok yanlış anlamayın lütfen. Ama lütfen motoru tamamen güvenlik önlemleri alarak ve sakince kullanın. Yakınım elektrikli motosiklet olmasına rağmen kaza geçirdi. Ki motosiklet kendine ait değildi. Arkadaşınındı karşıdan süratle gelen araç motosiklete çarptı. Arkadaşı beyin kanaması geçirdi, yakınımda 8 kırık var ve ayrıca ayağına demirler takıldı. Motor işi yaş bana göre. Motorda kaporta tamamen kullanan kişi oluyor. Dikkat edin derim.
Aynen öyle izmir türkiye şampiyonu bir sporcu yakın arkadaşımız kaza geçirdi motor ile biraz sarhoştu fakat bu sabah ölüsü otoyolda bulundu. Dikkat edin lütfen çünkü cidden ne kadar umursamıyor kimse beni desenizde umursuyor. Bu türkiye şampiyonunu tanıyan, tanımayan bugün okulda herkes yasa boğuldu. Düşünün yani bir spor dalı ile uğraşıyorsunuz ve o spor dalı sonucunda tanıdığınız kişilerin arkadaşlarının arkadaşları üzülüyor. Ailesini düşünemiyorum.

Kendimden pay biçerek konuşacağım. İnsan için her bir saniye bir deneyim. Benim bu hayatta istedigim hiçbir şey yolunda gitmedi. İnsanlar doğum günlerinde hatırlanmak istiyorlar ve de en çok doğum günlerinde umutlu oluyorlar. Özellikle de doğum günümde çok umudum hevesim ve mutluluğum kursağımda kaldı benim. Arkadaşlarım hiç hatırlamazdı. Kendi doğum günümde ağladığım melankolik takıldığım zamanlar olurdu. Oysaki sabah heyecanla erken kalkardım. Hiç partilemedim evden dahi dışarı çıkamadım.

Bu sene ile birlikte artık umut kırıntım dahi kalmadı. Hediye alınsa bile bana kendimi o kişiye yük hisseder oldum. Ama öğrendim. Seni senden başka kimse umursamaz. Herkesin önceliği kendisi. Belkide yapılacak olanları bildiğinden ya da seninde umutlarının kursağında kalmasındandır. Seni unutmayacağım dostum.

Bunları anlamışsan gerçekten olgunlaşmışsındır. İyi geceler. 🙂

Hayatınıza karışma hakkım yok yanlış anlamayın lütfen. Ama lütfen motoru tamamen güvenlik önlemleri alarak ve sakince kullanın. Yakınım elektrikli motosiklet olmasına rağmen kaza geçirdi. Ki motosiklet kendine ait değildi. Arkadaşınındı karşıdan süratle gelen araç motosiklete çarptı. Arkadaşı beyin kanaması geçirdi, yakınımda 8 kırık var ve ayrıca ayağına demirler takıldı. Motor işi yaş bana göre. Motorda kaporta tamamen kullanan kişi oluyor. Dikkat edin derim.
Geçmiş olsun. Dikkatli sürücüyüm ama kaza geliyorum demez tabii.

Geçmiş olsun. Dikkatli sürücüyüm ama kaza geliyorum demez tabii.

Sağ olun. Siz ne kadar iyi sürücü olursanız olun karşı tarafın ne yapacağı belli olmaz. O yüzden siz illa süreceğim diyorsanız gerekli ekipmanları alıp kurallara uyarak kullanın derim. Ufak bir hata olarak gördüğümüz her şey zincirleme faciaya dönüşüyor.

Aynen öyle İzmir Türkiye şampiyonu bir sporcu yakın arkadaşımız kaza geçirdi motor ile biraz sarhoştu fakat bu sabah ölüsü otoyolda bulundu. Dikkat edin lütfen çünkü cidden ne kadar umursamıyor kimse beni desenizde umursuyor. Bu Türkiye şampiyonunu tanıyan, tanımayan bugün okulda herkes yasa boğuldu. Düşünün yani bir spor dalı ile uğraşıyorsunuz ve o spor dalı sonucunda tanıdığınız kişilerin arkadaşlarının arkadaşları üzülüyor. Ailesini düşünemiyorum.

Çok genç yaşta ölmüş. Hayatla satranç oynamak pek akıl karı değil. Çünkü hayatın her zaman elinde tuttuğu gizli piyonu olan ölüm var. Geride kalmak ve onun anıları ile yaşamak çok zor. Allah ailesine sabır versin zor bir durum. Başınız sağ olsun. Açıkçası ufak bir gözlemle söyleyeyim Türkiye de motosiklet kullanıcıları erken yaşta başlıyor bir heves. Yanlış algı da var. Hala sarhoş araç kullanmanın ya da hız yapmanın havalı olduğunu sanan var. Ama tabii iş çığırından çıkıyor. Motora fazla kişi binen, kask dahi takmayan, sürat yapan, arabalara makas atan, ellerini bırakmaya çalışan ve hatta motoru yatarak kullanan daha birçok şey var saymadığım. Hayat bu kadar ucuz değil. Hayatınızın kıymetini bilin. Yaptığınız en ufak hatanın geri dönüşü yok. Belkide ömür boyu çekeceğiniz bir pişmanlık ve keşkeler bırakabilir size.

@rydn önünde yepyeni sayfa var. Bu sayfayı temiz tutmak senin elinde. Sana zarar verenleri kenara bırak sana değer verenleri de el üstünde tut. Düz bir yol sadece ilerle geçmişe bakma. Hayatta bazen bazı şeyler yolunda gitmeyecek ama sabırlı ol. Benim tavsiyelerim bu kadar. Kendine dikkat et. Doğum günün kutlu olsun. Nice senelere. Umarım yeni yaşın sana sağlık, huzur ve mutluluk getirir. Başarılarının, sağlığının ve mutluluğunun daim olması dileğiyle. İyi geceler:)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı