Yarın yeni okulumdaki ilk günüm

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Biraz sohbet edelim istedim. 11.sınıfım. Öneri falan boş iş aslında ama sohbet olsun diye önerilerinizi dile getirebilirsiniz. Okul 3 km uzaklıkta. Sizce yürüyeyim mi yoksa bisiketle mi gideyim? Okulun bahçesinde bisikleti kilitlemek için uygun yer var mı bilmiyorum. Giriş kapısı merdivenli mi yoksa araç girişine de uygun mu bunu da bilmiyorum. Bisikletim 30 kg bu yüzden merdivenden çıkaramam. Otobüsle gitmem çünkü hem oranın yakınından geçen otobüs çok kalabalık oluyor, sabah beni almadan gitmesi bile ihtimaller çerçevesinde. Hem de uzaktan bırakıyor. Yolun hepsini yürürüm daha iyi. Rotaya baktım ama sevmedim pek. Sevdiğim yoldan gidersem de yol uzuyor. Normalde 2 km uzaklıkta okul. Bu konuda öneri verebilirsiniz bisikletle gidebilirsin veya yürü diye.

Ayrıca erken gitmeyi düşünüyorum. Okul 8'de başlıyor. 7.30 gibi orada olmak istiyorum. Sınıfı falan bilmiyorum çünkü. EBA'da 11-ı yazıyor gidip bulmam gerekiyor. Normal bir şekilde gidip sınıfa oturayım mı? İdareyle falan konuşmamı gerektiren bir durum var mı? 90 OBP ile alan bir Anadolu lisesi gideceğim yer. Sınıf 30 kişi. 22'si kız. Sosyal birisi değilim. Özellikle ilk günler ortamı analiz edip ona göre davranmayı düşünüyorum. Teneffüste ya dışarıda otururum ya sınıfta kitap okurum. Asla sohbete katılabileceğime inanmıyorum ilk günler. Ayrıca üzgünüm. Eski arkadaşlarımla artık sohbet edemeyeceğimden, espriler yapıp gülemeyeceğimden. Onlar gibi kaliteli insanı bulamam daha. İmam hatip lisesinden geçtim Anadolu'ya. Sizce iyi mi ettim?

Bisikletle git derste veya teneffüste gözlemle sana uyan biri olursa tanış ayakkabısını falan beğendiğini söyle nereden aldığını sor sohbet başlat gerisi gelir zaten.

Bisikletle git. 3 km yolu yürümeni önermem.

Yürümeyi severim ama benim için sağlıklı olmaz sanırım çünkü kısa bir mesafede bile diz kapakalarımın atlı ağrıyor ve yoruluyorum. Bisikleti içeri kolayca sokup kilitleyecek yer bulup kilitleyeceğimden ve irade kısmının sorun etmeyeceğini bilesem kesin bisikletle giderdim.

Biriyle konuşmak istediğiniz zaman nasıl konuşacağınızı ya da ne diyeceğinizi pek düşünmeden konuşmanızı tavsiye ederim. Bu nedenle çok kez konuşmaktan vazgeçmişimdir

Bisikletle git derste veya teneffüste gözlemle sana uyan biri olursa tanış ayakkabısını falan beğendiğini söyle nereden aldığını sor sohbet başlat gerisi gelir zaten.

Sağolun hocam, bakayım yarın. Bana uygun birini bulamazsam yalnız kalmayı tercih ederim.

Biriyle konuşmak istediğiniz zaman nasıl konuşacağınızı ya da ne diyeceğinizi pek düşünmeden konuşmanızı tavsiye ederim. Bu nedenle çok kez konuşmaktan vazgeçmişimdir

Bende sizin gibiyim. Bazen, önceden çok samimiyetimizin olduğu insanlarla bile konuşmadan önce o kadar düşünüyorum ki sonradan konuşmaktan vaz geçiyorum.

Hocam çok da konuşmayın ilk günden. Hoca da umarım ilkokul öğretmeni gibi ayağa kaldırıp tanıttırmaz sizi. Birileri yanınıza gelirse konuşun tanışın falan ama gidip de sosyalleşmeye çalışırsanız bazıları ezik bulabiliyor. Okul kaliteli okul mu yoksa keko falan mı dolu? Okul adam akıllı kaliteliyse sıkıntı yapmayın. Rahatça sosyalleşebilirsiniz.

Sağolun hocam, bakayım yarın. Bana uygun birini bulamazsam yalnız kalmayı tercih ederim.

Bende sizin gibiyim. Bazen, önceden çok samimiyetimizin olduğu insanlarla bile konuşmadan önce o kadar düşünüyorum ki sonradan konuşmaktan vaz geçiyorum.
Bu hayatı o kadar da takmamak lazım ama ben herhalde o dengeyi kaçırdım

Yarın akşam anlatın günün nasıl geçtiğini

Hocam çok da konuşmayın ilk günden. Hoca da umarım ilkokul öğretmeni gibi ayağa kaldırıp tanıttırmaz sizi. Birileri yanınıza gelirse konuşun tanışın falan ama gidip de sosyalleşmeye çalışırsanız bazıları ezik bulabiliyor. Okul kaliteli okul mu yoksa keko falan mı dolu? Okul adam akıllı kaliteliyse sıkıntı yapmayın. Rahatça sosyalleşebilirsiniz.

Güvendiğim bir öğretmenim bu okula nakil aldırdığımı öğrenince şöyle söyledi:

Kendi halinde takıl, öğrencilerle çok takılma, okuldan çıkınca hemen eve git. Öğrenciler sıkıntılı. Çok da pısırık durma, ciddi ol.

Okul kaliteli sanırım. Yeni bir okul 11.sınıf var en büyük. OBP puanı 90. Daha mezun vermemiş.

Geri
Yukarı