Yarın yeni okulumdaki ilk günüm

Güvendiğim bir öğretmenim bu okula nakil aldırdığımı öğrenince şöyle söyledi:

Kendi halinde takıl, öğrencilerle çok takılma, okuldan çıkınca hemen eve git. Öğrenciler sıkıntılı. Çok da pısırık durma, ciddi ol.

Okul kaliteli sanırım. Yeni bir okul 11.sınıf var en büyük. OBP puanı 90. Daha mezun vermemiş.
Hocanız pek de beğenmemiş sanırım öğrencileri. Muhatap olmayın yanınıza gelmedikleri zaman. Hocanızın dediği gibi yalnız takılın ama pısırık da olmayın. Yani ezilecek biri gibi görünürseniz hocanızın söylediğinden yola çıkarak okuldakiler keko falan herhalde sizden para istemeye falan başlarlar. Nötr olun o yüzden. ÇOK karmaşık biliyorum.

Bu hayatı o kadar da takmamak lazım ama ben herhalde o dengeyi kaçırdım

Ben de çoktan kaçırdım gibi.

Yarın akşam anlatın günün nasıl geçtiğini

Tabii, anlatırım. Belki haftanın sonunda ve ayın sonunda güncellemeler yaparım.
Konudan bağımsız, acaba her günümü günlük gibi internet aleminde belki de burada yazsam nasıl olur?

Ya hocam ben de asosyal oldum vallaha vasıfsız insanlarla takılmayıp işime baktığım için :/ umarım öyle ZEKİLER yoktur okulunuzda.

Hocanız pek de beğenmemiş sanırım öğrencileri. Muhatap olmayın yanınıza gelmedikleri zaman. Hocanızın dediği gibi yalnız takılın ama pısırık da olmayın. Yani ezilecek biri gibi görünürseniz hocanızın söylediğinden yola çıkarak okuldakiler keko falan herhalde sizden para istemeye falan başlarlar. Nötr olun o yüzden. ÇOK karmaşık biliyorum.

Umarım halledebilirim. Benim açımdan sıkıntı yok ama cahil insanın kavga gürültü çıkarma niyeti varsa çok sebebe ihtiyaç duymaz. Sen bana baktın, yan gözle baktın, sevdiğim kız ile aynı yoldan gidiyorsun gibi sebeplerle bile sıkıntı çıkarabilirler. Olabildiğince uzak duracağım. Bisiklet de çok dikkat çekecek gibi. Fatbike elektrikli bisiklet.

Yeni konular

Geri
Yukarı