Yaşadığınız en korkunç olay

Herhalde bisikletten düşüp bacağımı dikişlik yapmam. Genelde uzlaşmacı ve uslu bir çocuk olunca heyecanlı şeyler olmadı.

Ben bir defa jumpscare yemiştim ve yani 1 gün falan etkisi oldu aşırı korkmuştum geçen haftalarda yediğim jumpscareın aynısı vardı (kapağı aynı imiş) benim izlediğim jumpscare da 0:26 saniyede ekrana atlıyordu ama o gördüğüm 2.cisinde tıkladığın anda atlıyormuş bende bakayım geçmişte korktuğumdan belki bir daha korkmak diye açtım. Açtığım anda atladı tabii çocuğu banlattım :D.

14 yaşındaydım, satranç turnuvasından dönerken kestirme olsun diye parka girdim, ışıkları falan kapalı genelde çoğu kişinin girmediği bir yer, elinde kesici bir alet var zannediyordum, yokmuş, ben de cüsse olarak çocuğun 1.5 katayım, direkt kaçtım, ama yine de korkmuştum o gün.

8. sınıftayken etütler olurdu okuldan sonra. Bende etüte girmeyip çiğ köfteciye gider çiğ köfte dürüm yaptırırdım. Ve sonra her yeri gezerdim. Bir gün gezerken anneme yakalandım. Gerisini hatırlamıyorum. Hastaneden uyandım her yerim sargı içerisindeydi 😂 .
Aynısı bana da bisiklet sürerken olmuştu. Annem çok korkar 3 yıldır düzenli bisiklet sürmeme rağmen hep evin yakınında gez derdi. Ben de hiçbir zaman dinlemezdim tabii. Bir gün yine çıktım baya baya her yere gidiyorum babam da yürüyüşe çıkmıştı, yanından geçtim o da hemen eve git dedi, ben de gittim tabii. Allah'tan babamın iyi gününe denk geldi de anneme söylemedi.😅

Benzerini ben de yaşadım sayılır, kafama tornavida sokmuşlardı.
Komik değil ama çok güldüm buna. Ben ile babamın başına geleni anlatayım ben de. Araba sürüşü için egzersizler yapıyoruz şu eski klasik kırmızı kamyonetlerle. O gün de arkada hatırı sayılır bir miktarda yük vardı. Neyse her şey iyi giderken bir tane yokuşta kaldım. Ne yaparsam yapayım kaldıramadım aracı. En son işte babam ben geçeyim dedi, ben de tamam dedi. Bilenler bilir eski araçların el frenleri aşırı sert ve iyi tutmuyor, haliyle biz de çekme gereği duymadık indik ikimizde araçtan. Babam kamyonetin ön sol tarafındayken araç kaymaya başladı. (yokuş dedim arkasında da tarla gibi bir şey var düşerse kamyonet pert). Neyse 2-3 kere uzanma ile zar zor elim ile ayak frenine basıp durdurabildim aracı ve o korku ikimiz için de uzun süreli egzersiz ayrılığı olmuştu. İşin bir de komik olan kısmı var, koltuk kısmı binek araçların arka koltuğu gibi yani rahatça yer değiştirebilirdik kamyonetin içinde. Bunun farkına vardıktan sonra böyle bir şey yaşamadık (daha çok kurtarılmaya ihtiyacım kalmadı bir korku yetti bana :D)

15 yaşındayım geçen yaz diş eti ameliyatı olacaktım. Küçüklükten beri diş problemi çekiyordum kansızlık olduğu için. Ağızdan ilaç aldığımdan dişlerimin hepsi çürümüştü ve hiçbiri düşmüyordu süt dişlerimin hepsini çektirdim. 2 haftada bir dişçiye gidip dişimi çektiriyordum bu olayı küçükken yaşadığım için hala rahatsız oluyorum dişçiye giderken. Dişlerim çıkınca da tekrar yamuk çıktılar 4-5 yıl kadar diş teli kullandım. Ve en sonunda diş telimi çıkardılar. Doktor diş telimi çıkardıktan sonra diş etlerimde problem olduğunu diş eti ameliyatı olmamı gerektiğini söyledim. Çok korktum zaten dişçiden korkuyorum, rahatsız oluyorum bir de üstüne bu. Doktor istersen olma ama ağzında koku yapar dişlerini sarartır gibi şeyler söyledi. Ve ben ameliyat olmak istediğimi söyledim. 1-2 ay sonraya randevu verdi ameliyat içi o güne kadar çok stresliydim ve sonunda dişçiye gittim.

Ameliyatı 2 kişi yapacaktı bir yardımcı bir de ameliyatı yapacak olan doktor vardı ve eklemeyi unuttum bu ameliyattan 3 kere olacaktım 2 haftada 1 şeklinde. Alt diş etleri, üst sağ diş etleri, ve üst sol olmak üzere. İlk ameliyat alt kısımdaydı iğne vurdu 3 kere hem arkaya hem önce sonra neşter ile diş etlerimi aldı ben hayatımda bu kadar rahatsız olmadım (rahatsız oluyorsanız bence okumaya devam etmeyin) diş etlerimin neşter ile kesilmesini hissediyorum fakat acı duymuyordum bazı noktalarda o kadar baskı yapıyorduki dişim yerinden fırlayacak gibi hissediyordum neyse en sonunda ilk ameliyat bitti dikişleri attı ve bitti dedi. Beni kan tutar kalktığım gibi masanın üstündeki kana bulanmış bezleri gördüm çok fazla kan vardı. Kalktığım gibi oturdum hemen başım döndü. Gözümü kapattım annemde kolumdan tuttu çıkardı beni odadan. Dişlerim çok kötü ağrıdı ertesi güne kadar ağrı kesiciler fayda etmedi uyuyamadım zaten. 2-3 gün boyunca dişimde kanlar kaldı tortu şeklinde çok garipti. Neyse 2 hafta sonunda dişçiye gittim dikişleri aldı ve haftaya öbür ameliyat için gelmemi söyledi ve asıl olay bu ameliyatta başladı.

Ameliyat günü üst dişlerimden biri apse yaptı ve şişti dişçiye gittim koltuğa yattım ve iğne vurmaya başladı iğneyi yine birkaç kez vurdu fakat bu sefer apse olan kısım uyuşmadı gibi hissettim gelen suyu aletleri falan hissediyordum. Arka dişlerin etlerini aldı ve apse olan yere geldi.
Oraya geldiğinde doktora hissettiğimi söyledim ilk başta dokunup soruyor hissediyor musun diye bende evet dedim küçük bir şey batırdı. Oraya iğne yaptı yine hissettim sonra bir daha iğne yaptırdım üstüne fısfıs ile bir şeyler sıktı vs. sonra neşter ile orayı almaya başladı işte o an hala hissettiğimi anladım neşter diş etime girdi ve canım gerçekten yandı gözlerimden deli gibi yaş akmaya başladı fakat bağırmamaya çalıştım bacaklarım titremeye başladı. Sonrasında bayılmadım fakat hatırlayamıyorum tek bir şey hatırlıyorum oda doktor rahatlamam için şarkı açmamı ister misin demişti "here comes the sun" müziğini açmasını istedim ameliyat boyunca çalmıştı.
Bu sefer dişim daha çok ağrıyordu akşam uyumaya çalıştım bu sefer farklı bir ağrı kesici kullandım birazcık olsa rahatlatmıştı beni. Gece lavaboya gitmem gerekti uyandım bir anda ve lavaboya gittim. İçeri girdim ve soldaki aynaya baktım bakmaz olaydım. Ağzım yüzüm kan içinde Film'den fırlamış zombi gibiydim her tarafı kandı ağız ve yüzümün zaten onu görür görmez bayıldım. Bayılmadan önce anneme seslenmek için koridora doğru gitmeye çalıştım tutunarak zaten bacaklarım gitti koridorla kapı eşiği arasına düştüm ne kadar baygın kaldım bilmiyorum. Sonradan kendi kendime uyandım annemin yanına gittim olayı anlattım o an dikişlerin patladığını sanmıştım.
Fakat ameliyattan sonra kanayan dişte tortular oluyor her tarafa bulaşıyormuş. Yani sorun olmadı 1 ay sonrada sanırım 3. ameliyatı oldum şu an normal dişlere sahibim benim yaşadığım en kötü olay buydu biraz uzun oldu fakat kusura bakmayın. Yazmak istedim.

2016 yılının yılbaşında babamın ani tansiyonu çıkmıştı. Birden yere devrildi adam. 2-3 saat kendine gelemedi. Çok korkunç bir andı. Babamı kaybetmekten korktum o an. Çok şükür şimdi bir sorunu yok. Diyete girdiği için çok zayıflamıştı o yıl ondan ötürü tansiyonu çıkmıştı. Akşam yemeği falan hiç yemiyordu yani.

Kanepe oturuyorduk o gece. Babam mutfağa gidip su içmek için aniden kalkmıştı. Kalktı iki adım attı devrildi. Ben kalp krizi falan zannettim yani. Gözleri açıktı bir de. Hemen ilk yardım yapıp hastahaneye götürdüm. Serum falan vurdular öyle kendine geldi. Allah kimseye yaşatmasın bu durumu.

Geri
Yukarı