Yaşamanın Amacı Nedir?

Yaşama amacımızı bulmaya çalışmak ve bu arayış içerisindeyken keşfetmekten kaçınmamak.

Dünyaya gelmek için bana bir tercih sunulmadı. Doğdum, büyüdüm ve sistemin işlediği şekilde tek tek kalıplaşmış yollardan geçtim. Hedefin ve hayalin olan bir işi yapmak büyük bir nimet, buna layık olduğum için minnettarım. Aslında hepsini tırnaklarımla kazıdığım için kendime minnettar olmam gerekiyor bu durumda :D

Bence bu hayatta ne istiyorsak, onu yapmalıyız. Bu kısa ömrümüzde yapmadıklarımız için değil yaptıklarımız için pişman olmalıyız. Ya da benim yaptığım gibi tecrübe deyip yola devam etmeliyiz.

Şu anki en büyük amacım ise sevdiğim kadınla evlenip 1 kız çocuğa sahip olmak. Arabamla onu okula bırakmak, almak istiyorum. Hafta sonu dışarı çıkıp takılmak istiyorum, gece yatarken başucunda hikayeler okumak istiyorum ona. Başka da büyük bir beklentim yok bu hayattan.

Son düzenleme:
Sizin için yaşamamın amacı nedir? 🤔

Yaşamanın amacı hem dünya için hem de ölüm sonrası hayat için dengeli bir şekilde çalışmaktır. Kısa ve net. Hiç bir şey boşuna var olmamıştır. Yaşam da öyle.

Bismillahirrahmanirrahim.

“Göğü, yeri ve ikisi arasındakileri boş yere yaratmadık; bu inkâr edenlerin zannıdır”
“Biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri oyuncular olarak -oyun ve eğlence olsun diye- yaratmadık. Bunları sadece gerçekle yarattık. Fakat onların çoğu bilmiyorlar.”
“Biz yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık. Eğer bir eğlence edinmek isteseydik onu kendi katımızdan edinirdik. Yapacak olsaydık böyle yapardık”

Yaşamanın amacı hem dünya için hem de ölüm sonrası hayat için dengeli bir şekilde çalışmaktır. Kısa ve net. Hiç bir şey boşuna var olmamıştır. Yaşam da öyle.

Bismillahirrahmanirrahim.

“Göğü, yeri ve ikisi arasındakileri boş yere yaratmadık; bu inkâr edenlerin zannıdır”
“Biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri oyuncular olarak -oyun ve eğlence olsun diye- yaratmadık. Bunları sadece gerçekle yarattık. Fakat onların çoğu bilmiyorlar.”
“Biz yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık. Eğer bir eğlence edinmek isteseydik onu kendi katımızdan edinirdik. Yapacak olsaydık böyle yapardık”
Kızgın atmasaydın iyidi.
Sabah açılsaydı konu kafam daha iyi çalışırdı.

Geri
Yukarı