Yaşanacak il tavsiyesi

Neresi

• Çanakkale

Oy: 32 25,4%
  • Kocaeli

Oy: 4 3,2%
  • Bursa

Oy: 29 23,0%
  • Balıkesir

Oy: 7 5,6%
  • Muğla

Oy: 54 42,9%

• Oy verenlerin toplamı
    126
Bakıyorum herkes bulunduğu yerden şikayetçi, Türkiye'de belediye başkanı olmak için bölümle alakalı doktora yapılmalı ve ayrıca eğitimden geçirilmelidir ve siyasi bir iş olmamalı devletin getirdiği vali gibi olmalıdır her yer eşit bir şekilde eğitimli ve donanımlı kişiler tarafından yönetilmelidir. 60 yaşını gören cebi para dolu eğitimsiz alakasız kişiler bu işi yapıyor bu ülkedeki demokrasi saltanattan farkı yok demokrasi ortadoğu için ütopyadır. Yazık ki ne yazık diyorum, benim bölümüm Kadastro, Şehir, İmar ama bakıyorum memleketteki daire müdürü bile cebe indirmekten dana gibi 200 kilo olmuş yerinden kalkamıyor herkes önüne kağıt getiriyor imza atıyor sormuyor ki bu nedir ne değildir. Rant uğruna memleket paramparça oldu buraya Barselona şehrinin görüntüsünü atıyorum bakarken mutlu oluyor insan. İnşaat sektöründe Avrupa'daki en iyi ülkeyiz ama işte rant uğruna ve birilerinin cebi dolsun gönlü hoş olsun diye geri dönülmez bir şekilde memleketi satanda yine bizimkiler başkası değil. İzmir'de gecekonduların 20 metre arkasında gökdelen var, Ankara beton olmuş herkes ne yapacağını şaşırmış, İstanbul'dan bahsetmiyorum bile. 2 şeritli yolun ortasına 2 tane çam ağacı dikmekle 5-10 milyon kişinin yaşadığı şehirlere yeter zannediyorlar yada süs veriyorlar. Amerika gibi Ankara'da yeni İmar düzenlenip herkesin evinin önüne 1 tane ağaç dikmeli yollar genişletilmeli ve o diktikleri ağaç önündeki eve zimmetlenmeli. Ağacın yaprağını süpürmeyen ve bakımı yapmayanlara ceza kesilmeli, bir yerden başlamak lazım yoksa geri dönülemeyecek bu işte. Kentsel dönüşüm sürecindeyiz şimdi yapılmasa bir daha imkansız.
Barcelona-İspanya.jpeg

Kesinlikle Tekirdağ gibi güzel bir şehri de düşünün. 2-3 kere gitme fırsatım oldu. Havası genelde soğuk ama çok güzel bir yer. Üniversite sınavına hazırlanıyorum orada Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum şahsen.

Kesinlikle Tekirdağ gibi güzel bir şehri de düşünün. 2-3 kere gitme fırsatım oldu. Havası genelde soğuk ama çok güzel bir yer. Üniversite sınavına hazırlanıyorum orada Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum şahsen.
Umarım kazanırsın ama sana tavsiyem mühendislik okumaman olacak çünkü iş imkanları çok zor. Ama ben yapacağım kendimi geliştireceğim diyorsan okumalısın. Mühendislik okulda değil iş hayatında öğrenilir bunu asla unutma ve temelini iyi at iş hayatında zorlukları kolayca geç, başarılar.

Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Haklısınız mühendislik kesinlikle iş hayatında öğreniliyor. Özellikle de Bilgisayar mühendisliği. Çünkü tamamen verimliliğe ve dil yeterliliğine bakıyorlar yani kendini ne kadar geliştirmiş buna. Bilgisayarla aram çok iyi. Yani bilgisayarın başına geçtiğim de ne olursa olsun kolay kolay canım sıkılmıyor ve hep bir hevesle kullanıyorum. Gerçekten severek yapabileceğim meslek olarak gördüğüm için seçtim. Bu arada MF yani sayısalım matematik ve fizik dışında bana hoş gelen ders yok bu yüzden 150 bin civarı sıralama bekliyorum. O sıralama da anlaşılcağı üzere Fizik ve Matematikten gelcek. Birde 150 bin sıralamada öneri okul ve bölüm tavsiyeleriniz varsa alabilirim. 🙂

Çanakkale ve Kocaeli arasından Çanakkale'yi tercih etmelisin.Kocaeli'de yaşıyorum.Beton çöplüğü sadece.Her ne kadar yatırım yapılıyor gibi gözükse de trafiği felç , havası kötü bir şehir.Güzel yanları da var illaki ancak Ege dururken 2.plana at.

Muğla'da yaşanmaz. 8 yıla yakın bir süre Muğla'da yaşamış biri olarak söylüyorum. Merkez olarak çok boş bir yer, yapabileceğiniz belirli şeyler var. Denize girmek, Yamaç Paraşütü yapmak vb. şeyler için Muğla'nın "Marmaris ve Fethiye" tarzındaki yerlerinde yaşamanız lazım. Marmaris ve Fethiye tarzı yerlerde her açıdan pahalı ve cep yakan yerler.

Çanakkale ve Kocaeli arasından Çanakkale'yi tercih etmelisin.Kocaeli'de yaşıyorum.Beton çöplüğü sadece.Her ne kadar yatırım yapılıyor gibi gözükse de trafiği felç , havası kötü bir şehir.Güzel yanları da var illaki ancak Ege dururken 2.plana at.
İstanbul'a giderken biraz ucundan geçtim güzel yere benziyordu ama trafik gürültüsü çok orada sanki bilemedim, birde her yere öyle istediğim gibi gidemiyorum gidebileceğim yerler sınırlı öyle tercihen sıralayacağım yani kısmet artık. :)
Muğla'da yaşanmaz. 8 yıla yakın bir süre Muğla'da yaşamış biri olarak söylüyorum. Merkez olarak çok boş bir yer, yapabileceğiniz belirli şeyler var. Denize girmek, Yamaç Paraşütü yapmak vb. şeyler için Muğla'nın "Marmaris ve Fethiye" tarzındaki yerlerinde yaşamanız lazım. Marmaris ve Fethiye tarzı yerlerde her açıdan pahalı ve cep yakan yerler.
Biliyorum Muğla merkez bir şey yok, Fethiye falan orada yaşanmaz turist falan olan bölgede yaşanmaz yani ve dediğin gibi para dayanmaz oralara benlik değil ve beni aşıyor.
Kocaeli'nde 8 sene kaldım ben oyumu Çanakkale'den yana kullanıyorum. Aynı konunun benim için versiyonu Ozanawa mı yoksa Uji mi olurdu.
Eğlencesine mi söylüyorsun yoksa gerçek mi bilmiyorum ama Japonya'da yaşayanları kıskanıyorum ne büyük cesaret arkadaş ben aynı ülkede kendi milletimin olduğu başka şehre taşınmak için karar veremiyorum. :)

Eskişehir güzeldir her yer gezmelik hoş yerdir bursa da güzeldir lakin kalabalıkdır ama hem gözüm hem gönlüm doysun diyosan eskişehiri arastır derim 😉😄

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı