Yavru kediler için aşılar çok mu gerekli?

JaggerVex

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce 6-7 haftalık yavru bir kedi sahiplendim. Eve girmeden önce direk veterinere gittim. İç parazit aşısı yaptı ve ensesine birşey sürdü (sanırım bit pire için) ve 15 gün sonra gel aşı takvimi yapacağız dedi.
Biraz araştırdım Ankara için ortalama aşı fiyatları 80-90tl sanırım. Söyledikleri her aşı gerekli mi? fiv lösemi kuduz felan bir sürü çeşidi var. Karma aşıyı felan kesinlikle yaptıracağım. Veterinerler bu işi bayağı bayağı yüksek fiyatlı ticarete dökmüşler.
Sizden ricam bilgili arkadaşlardan öneriler almak istiyorum. Yani sadece şu aşıları şu kadar sürede bir yaptırsan yeterli demeniz gibi.

Ensesine sürdüğü şey dış parazit damlası, kene ve pireler ısırınca hem uzaylı ( kedi ) zarar görmesin diye hem de ısıran böcekler ölsün diye. Kedi 7 haftalık ise bağışıklık kazanması için düzenli ve kısa aralıklarla aşağıda ki gibi aşılama takvimini uygulamalısın.
2.PNG

Zaten aşı takvimi yapacağız demiş, 15 gün sonra kesinlikle gitmelisin takvimi versin ona göre yaparsın, yukarıda ki gibi bir takvim yapacaktır.

Geri
Yukarı