Yayında FPS Düşüyor

lKhanl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık olarak 2 senedir yayın yapıyorum. Streamlabs, OBS ayarları ile ilgili yeni bir problem yaşamaya başladım. Diğer başlıkları okudum ancak hiçbirinde çözüm üretilmemiş. Sorun şu ki sadece singleplayer oyunları oynarken FPS'im çok yüksek olmasına rağmen yayında FPS dropları alıyorum. Sorun OBS kaynaklı mı donanımsal mı bilmiyorum. İnternetimde 200 Mbs download-10 Mb/s upload var. 2.500 bit rate 720p/30 FPS verdiğim zaman dahil sorun yaşıyorum. Multiplayer oyunlarda (Valorant, League Of Legends vb.) hiçbir sorun olmadan 6000 bitrate 1080p/60 FPS yayın yapabiliyorum. Donanımsal olarak da benchmark test yaptığımda bir sorun ile karşılaşmadım (benchmark testi aşağıdaki fotoğrafta). Bu konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    286,9 KB · Görüntüleme: 52
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık olarak 2 senedir yayın yapıyorum. Streamlabs, OBS ayarları ile ilgili yeni bir problem yaşamaya başladım. Diğer başlıkları okudum ancak hiçbirinde çözüm üretilmemiş. Sorun şu ki sadece singleplayer oyunları oynarken FPS'im çok yüksek olmasına rağmen yayında FPS dropları alıyorum. Sorun OBS kaynaklı mı donanımsal mı bilmiyorum. İnternetimde 200 Mbps download-10 Mb/s upload var. 2.500 bit Rate 720p/30 FPS verdiğim zaman dahil sorun yaşıyorum. Multiplayer oyunlarda (Valorant, League of Legends vb.) Hiçbir sorun olmadan 6000 bitrate 1080p/60 FPS yayın yapabiliyorum. Donanımsal olarak da benchmark test yaptığımda bir sorun ile karşılaşmadım (benchmark testi aşağıdaki fotoğrafta). Bu konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler dilerim.

Tam bilmiyorum ama ekran kartının gücü yetemiyor olabilir. Ama bana gene de güvenmeyin arkadaşlar cevaplarsa daha aydınlatır. LoL Valorant gibi oyunlar çok güçlü bir oyun değil. O yüzden olmuyordur belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı