Yazılım bölümüne oluşan yığılma ve yoğunluk

• Konuyu başlatan Leto
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B
İyi bir üniversiteden, kendini geliştirerek mezun olmuş bir kişiyle; ortalamanın altında bir üniversiteden sadece okulu bitirecek kadar çalışmış, herhangi bir projede yer almamış kişinin aynı olmasını bekleyemeyiz. Kendini geliştirme noktası da çalışmanın yanında aslında ilgiye bağlı bana göre. Seviyorsan zaten zevkle araştırır, ilgilenir ve çalışırsın.

Yardım ederseniz çok sevinirim. Ben ortaokuldan beri yazılım okumak istiyordum, liseye geçince aslında sonraki senelerde çok fena bir yığılma olacağını kestirdim ve öyle de oldu. 100K yapıp 130K Bilgisayar Mühendisliği üniversitesine girenler doluştu her yerde. Benim istediğim tavsiye, yardım tam olarak şu: Sizce buradan sonra başka bir bölüm mü düşünmeliyim? (Sınav senem bu sene) Çünkü bu yığılmanın sonu iyi bitmeyecek bence, siz ne düşünüyorsunuz? Son olarak benim hedefim orta halli 4 yıllık istediğim bölüm ile ilgili bir üniversite okumaktı, orta halli dememin sebebi bütün zamanımı derslere vermek istemedim yanında yabancı dil, ekonomi, yazılım, kitap(dizi-film-müzik) kültürü de kazandım ve derslerden fedakarlık ettim. Bunu şu an konuşmak pek bir şey etkilemeyecek ama merak ediyorum sizce doğru mu yaptım? Çünkü benim düşüncem orta halli üniversitede yazılım-grafik tasarım vb bölümlerde kendini dışarıdan geliştirmen için bir engel yok. Yüzlerce, binlerce online kurs var, "Eğitimci kötü" bahanesi de olmaz diye düşündüm. Sizce doğru mu yaptım? Merak ediyorum, şimdiden teşekkürler
Merhaba bu yazının üstünden baya bir zaman geçmiş. Sormak istedim nereye yerleştiniz? Hedefleriniz gerçekleşiyor mu? Bende sizin durumunuzdayım mezunum ve sınava hazırlanıyorum.

Geri
Yukarı