Yazılım için matematik neden önemli?

Ben biliyor dedim mi?

Hayır atmışsınız ama siz biliyor musunuz ya da sektörde bu bilgilerin kullanildiğında dair bir bilginiz var mı merak ettim? Ya da bu bilgileri bilmeden programlamada neyi kaybederiz, neyi kazanırız? Bana bu video sadece atılmak için atılmış gibi geldi.

Bu tartışmanın hala devam etmisi cidden üzücü. Yazılımcı enflasyonunun en yüksek olduğu bu dönemlerde algoritma ve matematik konusunda kendini geliştirmeyip kitap okur gibi dil öğrenen bütün yazılımcı arkadaşlara mülakatlarında başarılar dilerim :)

Hayır atmışsınız ama siz biliyor musunuz ya da sektörde bu bilgilerin kullanildiğında dair bir bilginiz var mı merak ettim? Ya da bu bilgileri bilmeden programlamada neyi kaybederiz, neyi kazanırız? Bana bu video sadece atılmak için atılmış gibi geldi.
Evet.

Yazilim Muhendisi* icin gerekli. 4 islem disinda matematik bilmeden hatta Ingilizce dahi bilmeden yeterince sansiniz yaver giderse uzunca bir sure yazilim gelistirerek ekmek yiyebilirsiniz.

Eli yuzu duzgun bir teknoloji gelistireceksen bileceksin. Herkes kullandigi dilde default gelen parametrelerle sorun cozmuyor. Sektorde 10 sene calisip da graph sort etmemis adamlar var, uzmani olduklarini iddia ettikleri dillerdeki default sort algoritmasinin ne oldugunu bile bilmiyorlar.

Geri
Yukarı