Yazılım mühendisi olmak için hangi dilleri bilmek gerek?

Yer
İzmir
Yazılım mühendisi olmak için en iyi başlangıç dili hangisidir? Bayağı bi' araştırdım fakat bir sürü sonuç var. Java, JavaScript ve Python... Bunlardan hangisini öğrenmeye başlamam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım mühendisi olmak için öncelikle algoritma ve veri yapılarını öğrenmelisin bunun için de Java, C ya da C++ gibi diller kullanabilirsin ama bunlardan sonra hangi sektörde ilerlemek istediğini belirlemeli ve ona göre yol almalısın. Ama bunlar büyük ihtimalle senin asıl kullanacağın diller olmayacak. Sadece öğrenmek için bir araç olacak. Sektörü belirledikten sonra asıl isteklerine göre yeni dilleri öğreniceksin.

Güncel diller ile başlamanızı öneririm. Python bunun için en iyi seçenek olabilir. Tabi bunun yanında C ve türevlerini bilmeniz size büyün artı katacaktır.

JavaScript web geliştirmek istersen başlarsın fakat ben C ile başlamanı tavsiye ederim.

Her zaman Python'dan başlayın diye öneri veriyordum. Ta ki şu ana kadar.

C, Java veya C# dillerine bir göz atın, eğer ilk başı tutturabileceğinizi düşünüyor ve kendinize güveniyorsanız sevdiğiniz birinden başlayın. Yok eğer çok zor geliyorsa Python'dan başlayın.

Yazılım mühendisi olmak için en iyi başlangıç dili hangisidir? Bayağı bi' araştırdım fakat bir sürü sonuç var. Java, JavaScript ve Python... Bunlardan hangisini öğrenmeye başlamam gerek?
Öncelikle Java 'dan başlarsanız hevesiniz kaçar en aşağıdan HTML ile başlayın daha sonra CSS3 ile devam edin üst seviye diller ile sonradan ilerleyin

Yeni konular

Geri
Yukarı