Yazılım Öğrenmek İçin Linux'a Geçilmeli mi?

Donanımın güncel olması ve kolaylığının yanı sıra Manjaro-KDE 64 Bit sürümünü ikincil sistem olarak kullanırsın. Temelde Linux dağıtımları benzer olduğu için sadece kullandıkları arayüzler, paket yönetim sistemi, güncelleme sıklığı gibi konularda farklılık teşkil eder. Uçbirim komutları neredeyse aynı denilebilir. Düşünce bakış açını değistirmesiyle araştırıp öğrendikçe arka planda veya mutfakta neler olduğunu öğrenmene katkı sağlar.
Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi bilgisayar donamımın bu sebeple güncel çekirdeği kullanan dağıtımlarda sürücü vs sorunun olmaz.

Linux sürümü değilde dağıtımı dersek daha doğru olabilir. Linux biraz daha saf bir işletim sistemi herşey terminal üzerinden gerçekleşiyor. Yazılım konusunda geliştirmekten kastınız programlama dillerini öğrenmek ve uygulamak ise bu tarz şeyler Windows üzerindende yapılabilir. Windows'dan Linux'a geçmek size zor gelebilir. Windows'da aldığınız oyun performansı ve uygulama desteğini kesinlikle Linux'da alamazsınız. Eğer Linux dağıtım önerisi istiyorsanız başlangıç için Xubuntu veya Ubuntu öneririm. Arayüz çok önemli değil saf ve basit istiyorsanız CentOS tercih edebilirsiniz.Eğer yine Linux'a geçmek isterseniz Live CD,Dual OS tarzında şeyler yapabilirsiniz.
Live CD,Dual OS tarzı şeylere göz atın.

Affedersiniz konuya bir anda dalarak farklı bir konuya gireceğim ama, yazılım mühendisi veya bilgisayar mühendisi olarak iş imkanları nasıl? Birazcık bilgi edinmek istiyorum. Hangi üniversiteden ne zaman mezun oldunuz?

Her sektörde olduğu gibi kaliteli eleman hakkını alıyor bizim sektörde de.
İngilizcesiz ilerlemek ve iyi yerlere gelmek çok mümkün değil.
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri okudum.

Her sektörde olduğu gibi kaliteli eleman hakkını alıyor bizim sektörde de.
İngilizcesiz ilerlemek ve iyi yerlere gelmek çok mümkün değil.
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri okudum.
Ben Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ, belki de Koç'ta Bilgisayar Mühendisliği hedefliyorum. Önümüzdeki sene sınava gireceğim. Yurtdışına çıkmak istiyorum aslında ama Türkiye'de de bir süre geçirebilirim gibime geliyor. İngilizcem B2 seviyesinde, belki az daha fazla. Şu an sektörde maaş durumları nasıl? Örneğin mesleğe yeni başlayan biri kaç para alarak başlıyor?

Hackintosh olayını araştır.

Ben Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ, belki de Koç'ta Bilgisayar Mühendisliği hedefliyorum. Önümüzdeki sene sınava gireceğim. Yurtdışına çıkmak istiyorum aslında ama Türkiye'de de bir süre geçirebilirim gibime geliyor. İngilizcem B2 seviyesinde, belki az daha fazla. Şu an sektörde maaş durumları nasıl? Örneğin mesleğe yeni başlayan biri kaç para alarak başlıyor?
ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde okuyorum ve şimdiden çalışmaya başladım. Meslekte tecrübe ne kadar önemli olsa da yaratıcılık ve geniş düşünebilmek de önemli. Maaş gayet yeterli seviyelerde, size sorun olmaz. İngilizce becerinizi geliştirip yurt dışında çalışabilirsiniz.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde okuyorum ve şimdiden çalışmaya başladım. Meslekte tecrübe ne kadar önemli olsa da yaratıcılık ve geniş düşünebilmek de önemli. Maaş gayet yeterli seviyelerde, size sorun olmaz. İngilizce becerinizi geliştirip yurt dışında çalışabilirsiniz.
Bende Bilgisayar Programcılığı okuyorum hocamda İngilizce %100 şart değil mi? Yüksekokullarda kaliteli bir dil eğitimi verilmiyor çünkü.

Bende Bilgisayar Programcılığı okuyorum hocamda İngilizce %100 şart değil mi? Yüksekokullarda kaliteli bir dil eğitimi verilmiyor çünkü.
İngilizce konusunda kendini ilerletmez isen çok kısıtlarsın kendini. Yeni bir dil öğrenmek istediğinde ve ya en basitinden GitHub kullanarak program kuramaya çalışırken bile zorluk çekersin. İngilizce önemli.

İngilizce konusunda kendini ilerletmez isen çok kısıtlarsın kendini. Yeni bir dil öğrenmek istediğinde ve ya en basitinden GitHub kullanarak program kuramaya çalışırken bile zorluk çekersin. İngilizce önemli.
Teşekkür ederim yani iletişim olarak kullanamasak bile hiç yoktan kelime anlamlarını bilmeliyiz değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı