Yazılım satışı için lisans şart mı?

therock

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir stok programı yaptım. Visual Studio'da C# ve SQL Server kullanarak. Şimdi bu programı satmak istediğimde lisanslamam şart mı? Arkadaşımın bilgisayar dükkanında fatura falan keseceğiz ama lisans konusu kafama takıldı, çalınma gibi bir korkum yok kimse çalmaz.
Sadece yasal prosedür için bir sıkıntı çıkar mı acaba, kendi yaptığım programı lisanssız satarsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisans genellikle kaçak kullanımı önlemek için geliştiriciler tarafından yapılıyor. Yani sana bağlı ister yap ister ister yapma. Yasal bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Lisans genellikle kaçak kullanımı önlemek için geliştiriciler tarafından yapılıyor. Yani sana bağlı ister yap ister ister yapma. Yasal bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
Hocam ben bu yazılımı yüklemek için bir pc alıcaktım. Satan kişi de yazılım işinde lisanslı mı? diye sordu , ben hayır deyince adam muhabbeti kesti. Ben de bi tırstım açıkçası.

Hayir, illegal degil.
Ama installer kullanacaksan valid bir lisans olmazsa isletim sistemi "guvensiz" bulabilir ve bekledigin sekilde calismayabilir.

Hayir, illegal degil.
Ama installer kullanacaksan valid bir lisans olmazsa isletim sistemi "guvensiz" bulabilir ve bekledigin sekilde calismayabilir.
Peki hocam bir muhabbet duydum; Barkod yazılımları maliyeye kayıtlı olmalıymış , illaki yazar kasa bağlantılı olucak falan diyolar , bu doğru mu acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı