Yazılıma nereden başlanılır?

yusf_3

Decapat
Daha fazla  
Gelecekteki mesleğimi yazılımcı olarak planladım. Şimdiden yazılım öğrenmek istiyorum. Nereden başlamalıyım?

Önce İngilizce sonrasın da ise hangi alanda çalışmak istediğine göre öğenmek istediğin diller şekillenecek. Mesela web tabanlı işlemler yapmak istiyorsan önce HTML, CSS ve Javascript öğrenmen gerekiyor bunlar olmazsa olmaz fakat yeterli değil bunları öğrendikten sonra üzerine PHP'de eklersen web tabanlı neredeyse istediğin herşeyi yazabilirsin.

Algoritma öğren bence ilk başta. Sonra eğer zorlanmak istemiyorum ilk baştan dersen Python. Mantığını öğrenmek istiyorum dersen C ile başla bence.

Araştırmadan gelmedim.
Gram inandırmadı.
Araştıran insan bunları görürdü, görmese bile konu açarken karşısına çıkardı. Bunlar benim attıklarım, daha çok var.

Gram inandırmadı.
Araştıran insan bunları görürdü, görmese bile konu açarken karşısına çıkardı. Bunlar benim attıklarım, daha çok var.
Ek olarak Gozlemlerime gore yazilima nereden baslanir diye soranlar 4-5 gune yazilima olan ilgisini niyeyse kaybediyor. Zamanla yazilimci olacak kisi bodoslama projeye giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı