Yazılımbudur dolandırıcılığı

Ya sen kimsin abi karar veriyorsun 25-30 koymaz falan 14 yaşındasın büyük ihtimalle çalışmıyorsun çalışıyorsan da paranın değerini bilmiyorsun gelmişsin buraya yok paranoyaksınız yok şöyle böyle yakıştırmalar yapıyorsun. Bir key almışsın şansına denk gelmiş adamları ilah yaptın. Benim yazdığım mesaja da cevap veremedin çünkü %100 haksızsın. Adamlar hesabımızı sildi Facebook'ta herkesin bulabileceği şekilde paylaştığı yerden kopyalayıp insanları enayi yerine koyarak 25 TL'ye satıyorlar bunu savunuyor savunduğu şeyi kabul etmezsen de paranoyak diyor. Babasının yeri olsa bu kadar savunur dolandırıcıları yazmayacaktım yazdırdın bana şu mesajı.
İnsanları yaşıyla mı yargılıyorsun? Dijital bir ürünün kullanıp kullanılmadığını nasıl anlayabilir satıcı? İade etmesi imkansız satabilirsin ya da başka bir cihazda kullanabilirsin insan gibi dedim. 25-30 TL kendine bilgisayar alan biri için fazla mıdır?

Şaka gibi yorumlar var. Anlama sorunu var insanların. Adam iptal ettim diyor hala 25 lira kimseye koymaz şunu yap bunu yap MAK veya OEM ne fark eder şu kadar liraya almışsın diyorlar. Bir şey ucuza alındı diye vaadettiği kaliteyi vermek zorunda değil şeklinde bir algı var sanırım. Konu sahibine sabır diliyorum.

Dostum aklını kullan dijital keyler iade/iptal edilmiyor.

Nasıl ne önemi var bana vaad etmeyecek o halde Retail veya OEM diye.
Ürün açıklamasında OEM ya da Retail denmemiş ki. Dijital lisans denmiş.

Benim yazdığım mesaja da cevap veremedin çünkü %100 haksızsın.
Alakası yok. Durduk yere gerilip insanlarla tartışıp uğraşmak istemiyorum. :)

Dostum sen de aklını kullan adam eline geçmemiş Key'i iptal etmiş. Sen de işgüzarlık yapıp gider adama iptalden sonra key atıp "keyler iptal edilemez ben bunu kullanıp kullanmadığını nereden bileceğim" diyemezsin. Satıcının hatası.

Değil. Keyler otomatik teslimat olarak gönderiliyor senin için ayırılan bir key başkasına verilemez, geri alınamaz. Kime ne anlatıyorum ben ya?

Dostum sen de aklını kullan adam eline geçmemiş key'i iptal etmiş. Sen de işgüzarlık yapıp gider adama iptalden sonra key atıp "keyler iptal edilemez ben bunu kullanıp kullanmadığını nerden bilicem" diyemezsin. Satıcının hatası.
Bilemem ama keyler otomatik gönderiliyor olabilir, yani sistemde sorun olmuş ve gecikmiş olabilir.

Değil. Keyler otomatik teslimat olarak gönderiliyor senin için ayırılan bir key başkasına verilemez, geri alınamaz. Kime ne anlatıyorum ben ya?
Hala değil diyor. Tamam o zaman bir key satın alalım. Satıcı 1 ay sonra göndersin. O 1 ay boyunca siparişi iptal edemeyelim. Neden, çünkü sana ayırdık dur sistem yolluyor.

Cidden garip yorumlar. Konuyu okuyanların %90'ı konuyu yanlış anlamış. Bir arkadaş var, para gökten geliyor zannediyor falan filan. Benim arkadaşımda mağdur olmuştu, sitenin yasaklı siteler arasına girmesi ve acilen lekelenmesi lazım.

Ürün açıklamasında OEM ya da Retail denmemiş ki. Dijital lisans denmiş.

Alakası yok. Durduk yere gerilip insanlarla tartışıp uğraşmak istemiyorum. :)
Güzel kardeşim bak son kez yazıyorum MAK key diyorum sana key Facebook Arap sayfasında herkes kullanılsın diye paylaşıma açılmış anladın mı bunu canlı destek ve mail yoluyla ifade ettim hesabım silindi. Ben bu keyi ücretsiz de alabilirdim yani netten şu an algılayabildiğine inanıyorum. 25-30 TL'yi küçümsemeni yaşına verdim bu arada çalışınca anlayacaksın paranın değerini burada dolandırıcıları doyurmak istemez kimse. Ailen, yakınlarında olanlara sabırlar diliyorum iyi forumlar.

Geri
Yukarı