Yazılımda ne yapılacağına nasıl karar verilebilir?

533388

Hectopat
Makaleler
2
Şu an bir helldeyim ve ne yapacağıma karar veremiyorum aslında yapmak istediğim iki şey var.
1-Kernel geliştirme.
2-Yapay zeka ve veri bilimi.
Aslında gönlüm Low level yani 1. tarafta ama birkaç yerde gelecekte bilgisayarların kullanılmayacağını (biliyorum saçma ama) sadece telefonların kullanılacağını gördüm bu yüzden 2 alan arasında kararsız kaldım. Sizce bu düşünce saçma mı? İkinci sorum ise benim matematik ve fizik derslerim iyi diğer iki sayısal dersim diğerlerine kıyasla kötü. Bu ileride meslek hayatıma bir olumsuzluk oluşturur mu?

Şu an bir helldeyim ve ne yapacağıma karar veremiyorum aslında yapmak istediğim iki şey var.
1-kernel geliştirme.
2-yapay zeka ve veri bilimi.
Aslında gönlüm Low level yani 1. tarafta ama birkaç yerde gelecekte bilgisayarların kullanılmayacağını (biliyorum saçma ama) sadece telefonların kullanılacağını gördüm bu yüzden 2 alan arasında kararsız kaldım. Sizce bu düşünce saçma mı? İkinci sorum ise benim matematik ve fizik derslerim iyi diğer iki sayısal dersim diğerlerine kıyasla kötü. Bu ileride meslek hayatıma bir olumsuzluk oluşturur mu?

Yapay zeka ve veri bilimi iyidir, matematik ve fizik derslerinin cok iyi olmasına gerek yok.

Hocam basit işlemler yapabilecek bir kaç program yapmayı deneyebilirsiniz. Elektrik sektöründe böyle şeyler için çok kaynak olacaktır. En azından doğru çalışıp çalışmadığını referans edip daha iyi işlere atılabilirsiniz böylelikle.

1-Kernel geliştirme.
2-Yapay zeka ve veri bilimi.
Apple itopyasından bahsediyorsan yalan o. Serverlar hiç bir zaman telefondan çalışamaz. Her türlü bilgisayarlar olacak (yani bizim ömrümüz buna yeter) ama şekil değiştirir belki monitörler değişir belki klavyeler ama bilgisayarlar her zaman olacak. Ayrıca androidde linux tabanlı ve low level diller ile çalışıyor.

He birde yapay zekayı kendiniz yapamazsınız. Ancak hazır modeller indirir ekran kartına çökersiniz.

Bu karari henuz vermek zorunda degilsin. Iyi bir CS egitimi al, hepsinden ogren sonra karar ver.
Lise caginda cogu insan henuz meslegini dogru duzgun secmekten yoksun, sen en azindan onlardan olma. Hedefini koy, saglam bir okula git.

Geri
Yukarı