Yazın YGS Çalışmak

Alperen Tıraş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hatay'da bir fen lisesinde lise 2 öğrencisiyim. Bu iki senem pek parlak değildi. Ben de bu yaz durumu toparlamaya karar verdim. Önerebileceğiniz konu anlatımlı kitap setleri var mı?

Fem, final ( dergileri özellikle) bunlar yardımcı olur. Matematiğe 0'dan başlamak istiyorsan antremanlarla matematik 1,2,3,4 alabilirsin

Dostum selamlar olsun. Simetri ve Fem öneririm dostum sana. Final'in konu anlatımlı kitapları çok zor. Dergilerinde ( Matematik ve fen ) interaktif dedikleri bir sistem var ve bu sistem çözemediğin soruyu internette çözmeni sağlıyor. ( Kendi sitelerinde mevcut ) Önerilerim bunlar. Hayırlara vesile olur inşaAllah.

Yazın YGS falan çalışayım deme. Daha 2 senen var. Özellikle bu yılını (11.sınıfı) en iyi şekilde geçir. Kimya olsun biyoloji olsun. Mutlaka incine cıncığına kadar öğren. Herkes kitap tavsiye eder. Onlar için yeterli olan sana hafif gelir ve ya tam tersi olur. Kitap işi biraz şans. Bu arada ygs için 3 veya 4 aydan fazla çalışma. Çalışmaların LYS'ye yönelik olmalı. Organik, türev, integral, sistemler gibi konular 3 ayda hallolacak konular değil. Eğer iyi bir üniversite istiyor isen 11.sınıfın ikinci döneminden itibaren çalışmaya başlamalısın. (ilk 10bindeki üniversiteler için). Eğer ben keyif adamıyım dersen yazın çalışmaya başla fakat unutmaki her çalışmadığın gün seni birileri eliyor.

Hocam LYS'ye çalış çalışacaksan. YGS rahatlıkla 12.Sınıf'a geçince bitirirsin. Ama LYS bitmek bilmiyor. YGS'ye ciddi söylüyorum 2-3 ay sıkı çalışmayla çok iyi netler çıkartırsın. Yoruma dayalı soruların hepsi zaten. Mat2 , Fizik2 çalış bence.

Bir LYS öğrencisi olarak sana şunu demek isterim: Yaklaşık 11 aydır sürekli olarak ders çalışmaktayım. Bu uzun süreçte gülüp eğlenebilmeyi çok istiyorsun ama zamanın olmuyor. Gece 11:30da dershaneden çıkıp son otobüse yetişmek olsun sabahın 6sında okul için kalkmak olsun anlayışsız müdür yardımcıları olsun sürekli bir stres ve koşuşturma altında olacaksın. Kafayı yememek için yapabileceğin şeyler kısıtlı. Zaten böylesine zor bir sürece gireceksin ama son sınıfta gireceksin. 10.sınıfta daha ygs adına fazla bişey öğrenilmiş olmuyor asıl olay 11de patlak veriyor. Eğer ki sen 11. sınıfını iyi geçirirsen ve bunun üstüne yazında LYS konularına bakarsan ( Yine vurgulayarak söylüyorum limit, türev, integral, elektrik, organik ve sistemler) emin ol ki başarı kendiliğinden gelecektir. Bu yıl yazını doya doya geçir çünkü 1 yıl sonra bir anda yoğun tempoya gireceksin.
Bu arada senin gireceğin yıla sistem değişecek diyorlar. Bundan dolayı okul sınavlarınıda olabildiğince yüksek tut.

Sana önerim müfredat konularını iyi öğrenmen. Çünkü daha sonra çalışırken daha kolay öğreneceksin. YGS'ye bu kadar kafayı takma. Kötü de olsa işin çoğu LYS'de bitiyor. Bir benzetme yapacaksak oyunda işlemcinin yeri YGS, ekran kartının yeri LYS. ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı