Yediğiniz en saçma ban

Bir arkadaş DDoS nedir onun cevabını istemişti bende internetten bulduğum mesajı yazıyordum başkası benden önce yazmış bende mesajı yazarken sayfayı yenilemediğim için görmedim bu yüzden ikimizde aynı mesajı atmış olduk ben ondan sonra attığım için gereksiz mesaj olarak işaretlenmişti ve ban yemiştim.

"Sosyal dışı resim servisi kullanmak."

Şu cezanın mantığı hiç anlamıyorum gerçekten. Google Görseller'den bulduğum resmi sürükleyip buraya attığımda veriyorlar, bazen de vermiyorlar.
Attığınız resim, diğer servislerden silinebileceği için böyle bir şey yapılıyor. Gelecek zamanlarda bakacak kişilerin kafaları karışmasın, sorunlarına yardımcı olsun diye de Sosyal içerisinde yüklemeniz isteniyor. Moderatörler fark ettiği zaman da ceza kesiyor. Eğer çok fazla resim link atmadıysanız moderatör kendisi yükleyebiliyor.

Yaklaşık 5 yılda 6 uyarı???

IMG_20210423_161723.jpg

Attığınız resim, diğer servislerden silinebileceği için böyle bir şey yapılıyor. Gelecek zamanlarda bakacak kişilerin kafaları karışmasın, sorunlarına yardımcı olsun diye de Sosyal içerisinde yüklemeniz isteniyor. Moderatörler fark ettiği zaman da ceza kesiyor. Eğer çok fazla resim link atmadıysanız moderatör kendisi yükleyebiliyor.
Bazı kullanıcılar, 4 MB yükleme limiti olduğunda bu tür 3. parti yöntemleri tercih ediyor. Görselin kalitesi önemliyse sıkıştırma işlemi yapmamak için.

Prezervatif nasıl takılır konusuna malum sitelerden izle burası yeri değil dediğim için yemiştim.
Hocam ben bunda bir sıkıntı göremedim ama " burası yeri değil" yerine "burası uygun olmayabilir" deseydiniz daha güzel olabilirmiş :)

Sanırım hiç saçma ban yemedim. Sadece şey olmuştu, bir soru sormuştum. Sonrasında zaten sorulduğunu görünce gereksiz mesaj sayarlar falan diye silmeye çalıştım. Silinmeyince "Bu mesaj gereksizdir." tarzı yazı yazmıştım, oradan yedim 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı