Yeğenim yüzünden yaşlandığımı hissetmeye başladım

Galiba ergenliğim ile şu anki dönemim arası çok boş ve hızlı geçtiği için biraz hayal kırıklığı yaşadım emin değilim. Düşününce çok boş yaşadım çünkü 20-25 yaş aralığını. İş, okul, kaygı, stres. 5.000₺ maaş al bir şeylere ucu ucuna yetsin, sürekli aldığın ürünlerde 1 lira ucuzuna bakın, bir şey yapmadan önce 10 defa düşün sonra onu yapmaktan vaz geç..

Benim sekiz tane yeğenim var. Arada onlarla çocuk gibi oynarım. Büyük olanlarla sohbet ettiğimiz de olur. Ben 24 yaşındayım. Saçların çoğu şimdiden ağardı. Berber bir ara "Kaç yaşındasın?"dedi. Yaşımı söyledim "Oğlum ne oldu sana len bu saçlar beyazlamış"dedi. Hayat yordu bizi be ustam. Yeğenler iyi de kardeşlerle anlaşamıyorum. 24 yaşındaysan, fakülteden mezun olduysan ve atama ümidi ile KPSS çalışıyorsan ve bu süreçte ekonomi sıkıntıysa sevgilin yoksa hayat gerçekten çekilmez oluyor. Bu dünyada yüzümüz gülecek gibi değil. Kafaya takmamak lazım yaşı, beyazlayan saçları. Sonuçta yaş ilerleyecek saçlar her türlü beyazlayacak. İyi sosyaller herkese.

Zaman yavaş geçiyor gibi gözükse de aslında çok hızlı geçiyor. Okulu pek sevmiyorum, ama büyüdüğüm zaman okulu özleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı