Yemek yiyerek kilo verilir mi?

Bende tam bilmiyorum spor salonda 175 çıkıyor bazen 173 bazen 174 bazense 172 duvarda ölçtüğümde 170 falan çıkıyor ama 174 falan de sen ona 175 170-175 arası nasıl olaysa ama daha çok 173-174 falan niye bu kadar uzun oldu bende bilmiyorum xd.

Hocam o zaman ideal kilonuz ortalama 70 diyelim. Sağlıklı olarak aylık 4 kilo verilir. Herhalde deri sarkmasını en aza indirmek için idman atıyorsunuzdur. İdmandan sonra kardiyo yapmak yağ yakar. Diyette kendinizi sınırlamanıza gerek yok. Yanlış hatırlamıyorsam günlük olarak kilonuzun 2 katından az yağ almanız gerekir. Hazır yiyecekler ve tatlıyı olabildiğince az yani haftada 1-2 kere yeseniz sağlıklı kilo verebilirsiniz gibi duruyor.

Yanlış hatırlamıyorsam fullbody antrenman yağ yakmak için daha iyiydi. Fullbody yapmanızı öneririm. Ama 1 ay veya daha fazladır split yapıyorsanız devam edin.

Hocam o zaman ideal kilonuz ortalama 70 diyelim. Sağlıklı olarak aylık 4 kilo verilir. Herhalde deri sarkmasını en aza indirmek için idman atıyorsunuzdur. İdmandan sonra kardiyo yapmak yağ yakar. Diyette kendinizi sınırlamanıza gerek yok. Yanlış hatırlamıyorsam günlük olarak kilonuzun 2 katından az yağ almanız gerekir. Hazır yiyecekler ve tatlıyı olabildiğince az yani haftada 1-2 kere yeseniz sağlıklı kilo verebilirsiniz gibi duruyor.

Yanlış hatırlamıyorsam fullbody antrenman yağ yakmak için daha iyiydi. Fullbody yapmanızı öneririm. Ama 1 ay veya daha fazladır split yapıyorsanız devam edin.
Ortalama 75 kilo olsun aga eminim 170 den uzunum 175 varım yani öyle çıkıyor ama değişiyor ondan kastım ağırlık öyle profesyonel yapmıyorum kaldırabildiğim kadar dambıl mekik falan şınav daha profesyonel değilim yani kardiyo olarak koşu pandı ve pedal bisiklet aletinde çalışıyorum.

Ortalama 75 kilo olsun aga eminim 170'den uzunum 175 varım yani öyle çıkıyor ama değişiyor ondan kastım ağırlık öyle profesyonel yapmıyorum kaldırabildiğim kadar dambıl mekik falan şınav daha profesyonel değilim yani kardiyo olarak koşu pandı ve pedal bisiklet aletinde çalışıyorum.

Hocam sadece kardiyo ile olmaz. Anladığım kadarıyla düzgün olarak antrenman yapmıyorsunuz. Gittiğiniz spor salonunda mutlaka aletler vardır aletler varken dambıl önermiyorum. Dambılı makine ile aşırı rahat yaptığınızda yapın. Oradaki hocalardan program isteyin düzenli olarak gidin. Sonra deri sarkması fazla olursa ameliyat falan uğraşmayın. İsterseniz internetten araştırarak kendinize bir fullbody çalışma ayarlayın. Ve önemli olan fazla ağırlık kaldırmak değil kaldırabildiğin ağırlık ile hareketi düzgün yapmak.

Hocam sadece kardiyo ile olmaz. Anladığım kadarıyla düzgün olarak antrenman yapmıyorsunuz. Gittiğiniz spor salonunda mutlaka aletler vardır aletler varken dambıl önermiyorum. Dambılı makine ile aşırı rahat yaptığınızda yapın. Oradaki hocalardan program isteyin düzenli olarak gidin. Sonra deri sarkması fazla olursa ameliyat falan uğraşmayın. İsterseniz internetten araştırarak kendinize bir fullbody çalışma ayarlayın. Ve önemli olan fazla ağırlık kaldırmak değil kaldırabildiğin ağırlık ile hareketi düzgün yapmak.
Hocalar bakmıyor pek orda herkes kendi halinde neyse hocam ya bakıcaz bir şekilde çaremize teşekkür ederim yorum için.

Her kalori açığı için kilo vermiş olursun. Sana tavsiyem yağ oranın %15'in altında değil ise 500'ün üstüne çıkabilirsin kalori açığında, sana tavsiyem 1000 kaloriyi geçme. Kas kaybı olabilir.

Günlük almam gereken ortalama 2500-2800 kalori ne yersem yiyeyim döner tatlı vs kalori açığı yaparsam 2000 kalori civarı alırsam kilo verebilir miyim? Her şey kalori mi üstüne de kardiyo yapıp kalori yakarsam?

Verebilirsin fakat şeker ve tuz alımı bu hızı etkiler. Vücutta su tutar, kendini şiş hissedersin. Ayrıca böbrek üzerinde de etkisi olur. Yani demek istediğim nasıl olsa 500 kalori açık veriyorum diyerek Full şekerli ve tuzlu gıdalara abanırsan kendine iyi davranmazsın ama kilo verirsin uzun vadede.

Geri
Yukarı