Yeni Monster laptopta Windows 11 kurulmuyor

Boştaki M2 girişin hızı yavaşmı.Hızı yavaş diye biliyorum onun.Hız testi yapan oldumu.Sıkıntı o girişteyse 2.5 SSD takılı bendeki PC de ona yükleyip denicem bu akşam.Sonucu yazarım
evet malesef yavaş 3500 okuma ve yazma yapıyor. ssd modelim 512GB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (Okuma: 6900 MB/s - Yazma: 5000 MB/s)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-30 210011.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-30 210011.png
    22,7 KB · Görüntüleme: 331
Modelin üzerinde yüklü olarak gelen BIOS sürümü hatalı müşteri hizmetlerinden yardım alarak belirttiğin Secure Boot ayarını aktif edip kaydedip BIOS'tan çıktığımda BIOS yaptığım ayarları kaydetmiyor kendin de deneyip gözlemleyebilirsin bana da aynı şekilde BIOS'un güncellenmesi gerektiğini söylediler ben üniversite için farklı bir şehirde olduğum için vizelerden sonra İzmir'e döndüğümde elden teslim ederek onarım talebinde bulunmayı planlıyorum kargoda oluşabilecek hasarları göz ardı edip riske girmek istemedim.
Evet bios yaptığım değişikliği kaydetmiyor . Sen şanslısın izmirdeysen. Ben bursadayım kargo işleri falan. İade sürem dolmuş yoksa bilgisayarı iade edecektim böyle bi saçmalık olmamalı.
eveeeet sorunu bende yaşadım. daha salı günü gelen bilgisayarıma win 11 kuramadım.

olayın gelişimi ve nasıl çözdüğümü gidilmesi gereken yolları anlatayım. umarım sizinde sorununuz çözülür.

yada direkt olarak çözüme geçiyorum.

1. öncelikle benimde windows 10-11 kurulumlarının hepsinde sorun yaşadım. müşteri hizmetlerini aradım sorunun çözümünü bulamadılar.
2. 2. gün tekrar bir görüşme gerçekleştirdim. ve bilgisayar kasasını açmamın ürünü garantiden çıkarıp çıkarmayacağını sordum. garantiden çıkmıyor diye cevap geldi. sizin de ilk önce böyle bir teyit almanızı öneririm. ileride herhangi bir terslik olmaması için.
3. bilgisayarımda 2 adet m2 ssd yuvası var. tek yaptığım ssd min yuvasını değiştirmekti. birinden aldım diğerine taktım. tekrar windows kurdum ve kuruldu.
4. perşembe günü bir sorun olacak mı diye ssdmi eski yuvasına aldım. ilk windows kurulumdaki gibi takıldı ekranım. hemen diğer çalışan bölüme alıp bıraktım. yaptıklarım sadece bu kadar. denemenizi öneririm.

son olarak bu sorunun neden kaynaklanabileceğinin tahminini yapmam gerekirse monster ın o m2 ssd yuvası ile alakalı yazılımsal bir sıkıntı var gibi geliyor.

iyi günler dilerim.

yukarıda belirttiğim adımları izleyip cevap atar mısın?
Arkadaşım dediğin şeyleri yaptım bende de işe yaradı .Teşekkür ederim müşteri hizmetlerinin yapamadığını yaptın. Peki bişey soracağım win11'e yükselttikten sonra ssdyi eski yerine taksam bi sıkıntı yaşar mıyım ?

Evet maalesef yavaş 3500 okuma ve yazma yapıyor. SSD modelim 512 GB Samsung PM9A1 M.2 SSD PCI-e 4.0 X4 (okuma: 6900 MB/s - yazma: 5000 MB/s)

Crucial P2 500GB 2300-940MB/s NVMe PCI-e M.2 SSD var bende beni etkilemeyecek ama seni etkiliyor bendekinin hızı yetmiyor zaten senin SSD hızlı. Çözüm bulunana kadar idare edeceğiz. Intel vmd ile yükleme yapınca düzelir mi acaba sıfırdan kurulsa onu deneyeceğim müsait olunca.​

Son düzenleme:
1635630322229.png

Monster'dan böyle bir cevap geldi, dedikleri adımları uygulamaya çalıştığımda enabled olarak kalmıyor bu ayar, bunu çözebilirsek eğer sanırım çözülmüş olacak sorun.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    204,3 KB · Görüntüleme: 493
Son düzenleme:
SSD yerini degiştirincede bende de sorunsuz çalıştı. Sizde PC'yi eglence veya performans moduna alınca oyunda kasma, power saving moda alınca sorunsuz oynatma gibi sıkıntı var mı? BIOS güncelledikten sonra yapmaya başladı driver degiştirince düzeliyor birazcık.

Yeni konular

Geri
Yukarı