Yeni Splinter Cell oyunu ne zaman çıkar?

Geçen aylarda bende Hitman 2 silent assasin i oynadım biraz. Yani en zor Hitman herhalde. Zorluyor. Öldürülen insanları sağa sola düzgünce saklayamadan koymak zor iş. Koşsan hemen şüpheleniyorlar gibi gibi zorluklar var. Açıkçası zorluk keyifte veriyor. Hitman 1'i oynamadım çok geç kaldım oynamak için grafikler aşırı eskiydi. Son çıkan Hitman 3 ve ilk çıkan Hitman hariç hepsini keyifle oynadım ve nedense favorim hep blood money.
Ek bilgi: Splinter Cell pandora tomorrow oyununun satışı yok. Neden yok diye araştırdım ve nedenini öğrendim. Yeni nesil grafik kartları o oyundaki gölge işlemesinde sorun çıkarıyormuş. Yanlış hatırlamıyorsam tamamen karanlık görünüyormuş. O dönemde çıkan kartlarda oynayınca sorun olmuyor.
Bence de çok zor hocam. Stealth mode hiçbir halta yaramıyor, çünkü insanlara yaklaşmak aşırı zor. Oyun bana da gayet keyif verdi fakat bir süre sonra sıktı. Aynı şeyleri tekrar tekrar yapmak mı yoksa oyunun zorluğu mu sıktı bilemiyorum. Çünkü bazen sıkıntıdan save alıp FPS oyunu gibi herkesi öldürmeye girişip sonra tekrar stealth takılıyordum. Rusya bölümleri oyunun en iyi bölümleriydi bence.

İlk Hitman'i ben de oynamadım hatta bilerek satın almadım, çünkü grafikleri çok kötü. Ben normalde grafiklere takılan bir insan da değilim, Fallout 1-2'yi oynayıp bitirmiş adamım ama hikayenin büyük önem kaplamadığı bir oyun için o grafikler çekilmez.

Siz söyleyince bir şans daha vermeye karar verdim Silent Assassin için. Eğer savelerim duruyorsa Afghanistan bölümünden devam edeceğim.

Bence de çok zor hocam. Stealth mode hiçbir halta yaramıyor, çünkü insanlara yaklaşmak aşırı zor. Oyun bana da gayet keyif verdi fakat bir süre sonra sıktı. Aynı şeyleri tekrar tekrar yapmak mı yoksa oyunun zorluğu mu sıktı bilemiyorum. Çünkü bazen sıkıntıdan Save alıp FPS oyunu gibi herkesi öldürmeye girişip sonra tekrar Stealth takılıyordum. Rusya bölümleri oyunun en iyi bölümleriydi bence.

İlk Hitman'i ben de oynamadım hatta bilerek satın almadım, çünkü grafikleri çok kötü. Ben normalde grafiklere takılan bir insan da değilim, Fallout 1-2'yi oynayıp bitirmiş adamım ama hikayenin büyük önem kaplamadığı bir oyun için o grafikler çekilmez.

Siz söyleyince bir şans daha vermeye karar verdim Silent Assassin için. Eğer Save'lerim duruyorsa Afghanistan bölümünden devam edeceğim.

Ben hangi bölümde kaldım hatırlamıyorum. Çok iyi hatırladığım şey zor olduğu. Böyle gerçek hayattaki gibi zor adeta sessizce yaklaşmak gizlice iş yapmak. Hele birini boğmak için yaklaşmak tam işkence. Hani adama yetişip yolda yakalamak istesen Hitman blood moneydeki gibi bir hızlanma kazanamıyorsun yaklaşırken. Ben keyfine herkesi öldürecek şekilde takılamıyorum illa gizlice yaklaşmam lazım yapmam lazım görevleri ama olmuyorsa çok zorda kaldıysam çatışmaya girerim. Hitman contracts ın, silent assasinden daha güzel bir oynanışı var öyle hatırlıyorum. Ayrıca Hitman contracts ın Hitman 1'in remake ı diyorlardı doğru mu bilmiyorum.

Ben hangi bölümde kaldım hatırlamıyorum. Çok iyi hatırladığım şey zor olduğu. Böyle gerçek hayattaki gibi zor adeta sessizce yaklaşmak gizlice iş yapmak. Hele birini boğmak için yaklaşmak tam işkence. Hani adama yetişip yolda yakalamak istesen Hitman blood moneydeki gibi bir hızlanma kazanamıyorsun yaklaşırken. Ben keyfine herkesi öldürecek şekilde takılamıyorum illa gizlice yaklaşmam lazım yapmam lazım görevleri ama olmuyorsa çok zorda kaldıysam çatışmaya girerim. Hitman contracts ın, silent assasinden daha güzel bir oynanışı var öyle hatırlıyorum. Ayrıca Hitman contracts ın Hitman 1'in remake ı diyorlardı doğru mu bilmiyorum.
Arkadan birine yaklaşmak cehennem azabı. Fiber wire ile 3-4 kere adam öldürmüşümdür en fazla. Silenced 9mm olmasa hiçbir halt yapamazdım bu oyunda. Blood Money'deki mekanik iyiymiş, büyük ihtimal bu oyundaki eksikliği görünce karar vermişler onu koymaya.

Ben de gizlice yapmaya çalışıyorum hocam da bazen sinirden/sıkıntıdan milleti delik deşik edip, sonra aldığım save'den devam edip aynı yeri gizli şekilde tamamlamaya çalışıyorum. Bu arada doğruymuş hocam dediğiniz, Contracts, Codename 47'deki görevlerin tekrarıymış.

Aslında fiber kablo en çok özenilmesi gereken mekanik olmalıydı. Biri yerinde durunca anca işe yaraması sorun. Bende sinirleniyordum oynarken ama millete sıkmıyorum sakinliğimi koruyorum 😃 mesela bu ara Metal Gear Solid 5 oynuyorum ve düşmanları ya bayıyorum ya da uyutuyorum, gizlilikten daha çok keyif alıyorum ve zorda kalmadıkça öldürmüyorum. Doğru duymuşum demek ki 3 aslında 1'in remake i ise 1'e bakmaya gerek yok.

Geri
Yukarı