Yerli otomobil TOGG'dan yeni haber var: Kritik gelişme duyuruldu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece zenginlerin edinebileceği bir araç olmaz umarım.
Markanın 5 modeli arasındaki en pahalı model olacak. Ayrıca bu SUV segmentinde hele de elektrikli, zengin olmayanların alabileceği bir araç olamaz. Maliyeti kurtarmıyor bi kere 🙂

Bir şeyler üretiyor olmak güzel fakat bu aracı ülkemizde alabilecek insan sayısı hayli az, yurt dışında satacağım desen büyük markalar ile rekabet edebilmek için fiyatı çok iyi belirlemeleri gerekecek, özetle bir sürü soru işareti var umarım güzel sonuçlanır.

Patent bizde de yazan çizen İtalyan, Motoru veren Alman, Akü Çinden. Bu araba yerli bir araba değildir.

Bilgisayar topladım. Asus anakart, Asus ekran kartı, Xpg Ram, Coolermaster Psu, Zalman kasa, Samsung Ssd. Lg monitör. Hepsinin patentini aldım.

Ya da anakartı ben ürettim, ekran kartını ben ürettim, psu yu ben ürettim, ram i ben ürettim, kasayı da hadi zalmanla anlaştık diyelim.

hangisi daha yerli olur?

Patent bizde de yazan çizen İtalyan, Motoru veren Alman, Akü Çinden. Bu araba yerli bir araba değildir.

Bilgisayar topladım. Asus anakart, Asus ekran kartı, Xpg Ram, Coolermaster Psu, Zalman kasa, Samsung Ssd. Lg monitör. Hepsinin patentini aldım.

Ya da anakartı ben ürettim, ekran kartını ben ürettim, psu yu ben ürettim, ram i ben ürettim, kasayı da hadi zalmanla anlaştık diyelim.

hangisi daha yerli olur?
Sizin verdiğiniz örnekler aşırı saçma. Yüzde 100 yurt dışı yapımıymış gibi konuşmayı bıraksanız diyorum? Hayır ben sağcı bir tip falan değilim ama siz de saçma sapan konuşuyorsunuz. Yüzde 60 yerli.

Markanın 5 modeli arasındaki en pahalı model olacak. Ayrıca bu SUV segmentinde hele de elektrikli, zengin olmayanların alabileceği bir araç olamaz. Maliyeti kurtarmıyor bi kere 🙂
Bizlik bir şey yok o zaman. Ülkece en büyük kazancımız edineceğimiz tecrübe olacaktır.

Arkadaşlar, sacma sapan konulara yoneliyorsunuz. Konusmaniz gereken konular; fiyati ne kadar olacak, ozellikleri ne olacak, basarili olacak mi, ekonomiye katkısı ne olacak, vs vs.

Böyle oy toplamaya yönelik şeyler değil de daha realist, piyasada ülke adına bir yer edinilebilecek şeyler yapılsa daha iyi olur.

Ben şahsen "araba yapacağız" değil de, "araba motoru yapacağız" ifadesine oy veririm. Sonuçta Altay Tankını yaptık ama motor yok :)
Sizin verdiğiniz örnekler aşırı saçma. Yüzde 100 yurt dışı yapımıymış gibi konuşmayı bıraksanız diyorum? Hayır ben sağcı bir tip falan değilim ama siz de saçma sapan konuşuyorsunuz. Yüzde 60 yerli.
Neresi yerli vallahi araştırdım bulamadım.

Arsası falan hesaba katılıyorsa o zaman olur :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı