Yerli Otomobil fabrikası törenine büyük hazırlık!

Zarara mı sokuyor?
Eğer devletin kendi fabrikası var ise bunun kazancı devletin kasasına gider ve sana bir şekilde hizmet olarak döner. Eski dönemlerde yaşanılan krizlerde ülkemizin kendini daha çabuk toplamasını tek sebebi devlete ait daha çok fabrika olmasıydı.
Eğer bu fabrika özelleştirilse, fabrikanın kazancı satın alana gider ve devletin geliri azalır. Devlet gerekli hizmeti sunabilmek için paraya ihtiyaç duyar ve bu yüzden genel olarak vergilere yüklenir.
Evet, senin cüzdanın zarara girer yani.

Eğer devletin kendi fabrikası var ise bunun kazancı devletin kasasına gider ve sana bir şekilde hizmet olarak döner. Eski dönemlerde yaşanılan krizlerde ülkemizin kendini daha çabuk toplamasını tek sebebi devlete ait daha çok fabrikaya olmasıydı.
Eğer bu fabrika özelleştirilse, fabrikanın kazancı satın alana gider ve devletin geliri azalır. Devlet gerekli hizmeti sunabilmek için paraya ihtiyaç duyar ve bu yüzden genel olarak vergilere yüklenir.
Evet, senin cüzdanın zarara girer yani.
Anladım,sağol da neden özelleştiriyorlar o zaman?

Bir Türk olarak ülkeniz için yapılan bu işe bari saygı duyun arkadaslar birseylerden memnun olun adamlar melek olsa kanatlari ses yapiyor diye mız mızlanip şikayet edeceksiniz bu togg olayı ülkemiz için sevindirici bir adim azcik yapılan işten memnun olun.

Umarım her şey yolunda gider ve ülkemiz için iyi olur. En azından bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Beton heykellerle doldurmuyorlar etrafı.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun kısaltması. Bence sorun yok. Belki de uluslararası piyasada yer bulabilir ise, yurtdışında isim değişikliği ile satışa sunulur. Burada takılmamız gereken isim değil bence ülkeye getireceği kazanç.
Biliyorum anlamını, ancak arabayı yapan girişim grubunun adını değil de, yaratıcı bir isim olabilirdi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı