Yeteneğim Yok

Mutlu olurum diye foruma giriyorum. Burada bile üzüyorsunuz. Her gün "ulan ne mal adamım hiç bir dersi anlamıyorum" diye geziniyorum, geceleri "acaba iş bulabilir miyim?" diye düşünürken uyuyamıyorum. Ama siz anca bilip bilmeden dalga geçin. Tabi canım bunu yazan kesin trolldür. Bu konuyu oluşturan aklımı, harbiden mal adamım.

Mutlu olurum diye foruma giriyorum. Burada bile üzüyorsunuz. Her gün "ulan ne mal adamım hiç bir dersi anlamıyorum" diye geziniyorum, geceleri "acaba iş bulabilir miyim?" diye düşünürken uyuyamıyorum. Ama siz anca bilip bilmeden dalga geçin. Tabi canım bunu yazan kesin trolldür. Bu konuyu oluşturan aklımı, harbiden mal adamım.
Valla bu tip konularda bazen insan bir dostunun olmasını çok daha fazla önemsiyor, burada bir şeyler dense bile etki edip edemeyeceği meçhul, sonucunda hepimizin özel hayatı var ve kimse kimsenin ne yaşadığını bilemiyor, duvarlara bakar gibi oluyor çoğu zaman, ama yapılacak bir şey var mı, var. O da senin yolunu çizeceğin bir şeyden ibaret en temelinde, umarım her neyse o kötü şey bir an önce geçer de bir daha hiç hatırlamazsın hayatın boyunca. Her ne kadar pek faydası olamasa da bundan ibaret diyeceklerim.

Bu tarz hallerden kurtulmak için belki spor sana iyi gelebilir ne dersin ya da bir enstrüman çalmak hatta resim yapmak (İyi yapmak zorunda değilsin sadece o sese ,belki o güzel tatlı acıya, belki de hiçbir şeye benzemeyen o karaladığın ya da çizdiğin resim ile kendini , o sıkılmış ruhunu kaptırırsın bir yerlere için rahatlar en azından. Bırak vücudun kendi çalsın ,çizsin. Emin ol daha rahat düşünebileceksin). Ayrıca herkes yetenekli doğmuyor yetenekli olmak zorunda da değilsin. Kendi kafanı bu tarz şeylerle doldurmamaya çalış. Kim fark edebilmiş ki daha yeteneğini , aramızdan sadece çok azı fark edebildi diğerleri ise sisteme kapılıp gitmeye devam ediyorlar. Ha bir de şu yönü var benim basketbola ilgim alakam hatta yeteneğim vardı .(Bahane değildir) Çalıştığım koçlar ileride çok büyük basketbolcu olabilirsin dediklerinde asla yalan söylemiyorlardı. Hepsi farkındaydılar bu durumun . Ancak bu ülkede olduğun sürece istediklerini yapabileceğin çok az şey olacak. Sınavı var , işi var , iş bulma kaygısı var ve daha neler neler. Basketbol konusuna gelirsek tamamen bırakmasam da üniversitede azar azar oynuyorum işte. (Yeteneğim vardı ama bastırıldı. Elimde olsa ne sınavına çalışırdım ne başka bir şeye gece 3 e kadar basketbol oynadığımı bilirim tek başıma. Sevdiğin işi yapmazsan , sevdiğin şeyleri kazanamazsın) . Aile baskısı bile yediğimiz bu dönemlerde anlayabiliyorum kendini bomboş hissetmeni. Bu durumlarda rahatladıktan sonra şunu düşünmen tavsiyem. Yarın yeni bir gün ve her şey değişebilir hayalini bile kuramayacağın şeyler olabilir . Kendini sıkma yeter. Bir bakmışsın öyle bir olay olmuş ki hayata tutunacak umutların hayallerin olmuş ( Bu kızsa eğer kaç oradan düşünme bile bence tabii ki ). Burada anlatmaya çalıştığım şey kısaca böyle düşüncelere kapılman bana en azından normal gelse de hayata dair hep umutların olsun . Hayatımı değiştiren çok olay yaşadım ve benden kat kat böyle olaylar yaşayan çok insan var. Emin ol bir gün seni değiştiren , değiştirecek olan şeyi bulacaksın , bulmaya gidiyorsun zaten fark etmeden. (Derslerde başarısız olman umutsuz vakasın demek değildir bunu da unutma). (Elbet hepimiz sınanıyoruz sınanmaya devam edeceğiz çünkü sınanmazsak hayat amacın nedir ki ? Pes etmeyen kazanır .Pes eden kaybeder . O kaybedenlerden biri olmaman dileğimle). Hayatında da iyi bir insan olmaya çalış da herkese yararın olsun bunu da ekleyip bitireyim xD .

Ya çaba harcayıp iyi bir üniversite kazanırsın ya da bir işi öğrenip ayaklarının üzerinde durmayı öğrenirsin. Yeteneğim yok diyerek eylemsizlik halini ancak birkaç sene sürdürebilirsin çünkü bir yaştan sonra sorumluluk alma mecburiyetindesin.

Son düzenleme:
Kardeşim yeteneksiz biriyim diye bir laf yok bir bak bakalım otur masaya düşün yeni hobiler edin mesela en çok ne yapmaktan hoşlanırsın onun kursuna git eğer bilgisayar başında oturan biri isen yazılım kodlama bir sürü program var konu aç yardımcı olurlar kendi oyununu falan yaparsın.

"harbiden mal adamım."

Ha şunu bileydin.

Buraya konu açabilecek kadar durumun var ve hayatta olduğunu varsayıyorum, günümüzde hayatta kalabilmek de önemli bir yetenek. Sadece yeteneğinin olduğunun farkında değilsin o kadar.

Ek olarak insanlarla sıkıntı yaşadığını düşüyorsan, (öyle bir his seziyorum) tavsiyem kitap okumaya başlayabilirsin.Hatta 3 kitap önereyim vaktin olursa bakarsın :

1-https://www.dr.com.tr/Kitap/Mona/Edebiyat/Roman/Korku-Gerilim/urunno=0000000708870
2-https://www.hepsiburada.com/yesil-yol-stephen-king-pm-kaltin0080
3-https://www.hepsiburada.com/olu-ozanlar-dernegi-n-h-kleinbaum-pm-kbilgekultur61122

Geri
Yukarı