Hiçbir şeye yeteneğim yok

Wilhelm II

Decapat
Daha fazla  
Evet, hiçbir şeye yeteneğim yok. Ne spora, ne güzel sanatlara, ne fen bilimlerine, ne de el işine. İnsan ilişkilerim kötüdür. İyi bir hatip değilimdir. İnsanlar karşısında bildiğim şeyleri de unuturum. Sınav notlarım ise genel itibarıyla ortalamanın altında. İyi bir lisede okuduğum söylenebilir fakat liseye geldikten sonra notlarım düştü ve düşmeye de devam ediyor. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, hiçbir şeye yeteneğim yok. Ne spora, ne güzel sanatlara, ne fen bilimlerine, ne de el işine. İnsan ilişkilerim kötüdür. İyi bir hatip değilimdir. İnsanlar karşısında bildiğim şeyleri de unuturum. Sınav notlarım ise genel itibarıyla ortalamanın altında. İyi bir lisede okuduğum söylenebilir fakat liseye geldikten sonra notlarım düştü ve düşmeye de devam ediyor. Ne yapacağım?
Bu saydıklarının hiçbiri çoğu kimsede yok zaten. Sporcu değilim ama kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirdim basketbol ve voleybolda. Ama ne bir spor var demiyorum. Basketbol ve voleybol oynayabiliyorum diyorum. Perspektifin önemli. Fen bilimleri derken neyden bahsettiğini anlamadım. Patoloji dersinde öğretim görevlisi olmadıktan sonra veya kimya mühendisi olmadıktan sonra zaten kim yetenekli fen bilimlerinde? Fen bilimlerinde yetenek ne demek onu da anlayamadım. Kaçıncı sınıfsın?

Hocam size şöyle söyleyeyim. Benimde pek yeteneklerim yoktu özellikle sporla alakalı. Futbolum iyi değildi voleybol ve basketbolda aynı şekilde. Bir arkadaşım hentbol tavsiye etti. Merak ettim biraz araştırdım. 4-5 yıl önce okul turnuvalarında oynadım. Hala turnuva olmasa bile oynuyorum. Biraz bazı şeylere yoğunlaşın. Ayrıca insanlarla ilişkinizi iyi tutun. Sosyalleşmeye bakın.

Böyle mızmızlanarak bir yere varılmaz. Gelecekte ne yapmak istiyorsan ona odaklan. Yeteneğin olmayabilir fakat çalışarak başarabilirsin.

Profil fotoğrafına ismine falan bakılırsa tarihle aran iyi olabilir o konuda ilerleyebilirsin.
Bugüne kadar tarih sınavları haricinde tarih bilgimi sınayacak bir sınava tabi tutulmadım. Girdiğim tarih sınavlarında ise hocaların çok kolay soru sorması sebebiyle yüksek aldım. Ama o sınavlarda kim olsa yüksek alırdı.
Bu saydıklarının hiçbiri çoğu kimsede yok zaten. Sporcu değilim ama kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirdim basketbol ve voleybolda. Ama ne bir spor var demiyorum. Basketbol ve voleybol oynayabiliyorum diyorum. Perspektifin önemli. Fen bilimleri derken neyden bahsettiğini anlamadım. Patoloji dersinde öğretim görevlisi olmadıktan sonra veya kimya mühendisi olmadıktan sonra zaten kim yetenekli fen bilimlerinde? Fen bilimlerinde yetenek ne demek onu da anlayamadım. Kaçıncı sınıfsın?
10. sınıfım. Ezber yeteneğim pek olmadığı için fen bilimleri derslerinde iyi sonuçlar çıkaramıyorum. Kimya sınavına 2 hafta çalıştım fakat 81 aldım, 5 puan da hoca fazladan verdi.
Bir işte yoğunlaşmalısınız, iyi bir liseye gidiyorsunuz ben karışamam ama meslek lisesinde bölüm seçmiş olsaydınız daha rahat edebilirdiniz.
Ben hangi okula gidersem gideyim netice aynı olacak. El işi, elektrik gibi alanlarda da beceriksizim. Bir vidayı bile sıkamam.
Hocam size şöyle söyleyeyim. Benimde pek yeteneklerim yoktu özellikle sporla alakalı. Futbolum iyi değildi voleybol ve basketbolda aynı şekilde. Bir arkadaşım hentbol tavsiye etti. Merak ettim biraz araştırdım. 4-5 yıl önce okul turnuvalarında oynadım. Hala turnuva olmasa bile oynuyorum. Biraz bazı şeylere yoğunlaşın. Ayrıca insanlarla ilişkinizi iyi tutun. Sosyalleşmeye bakın.
Basketbol, futbol, voleybol, hentbol, atletizm gibi birçok spor dalını denedim. Hepsinde başarısızım.

Böyle mızmızlanarak bir yere varılmaz. Gelecekte ne yapmak istiyorsan ona odaklan. Yeteneğin olmayabilir fakat çalışarak başarabilirsin.
Olmuyor, çalışsam da olmuyor. Tam bir gün çalıştığım bir sınavda bile rezalet bir sonuç çıkardım.

Yazın biryerde çalış adam ederler 3 ayda seni.
Sanırım, en mantıklısı o. Umarım çalışırken yanlışlıkla ölmem. O derece sakarım.
İlgi alanınızı hemen bulacaksınız diye bir şey yok. Biraz daha deneyin yeni konulara göz atın.
Bugüne kadar bulmam gerekmez miydi? Çevreme bakıyorum, neredeyse herkesin bir yeteneği var. Fakat benim yok.

Geri
Yukarı