Hiçbir şeye yeteneğim yok

Evet, hiçbir şeye yeteneğim yok. Ne spora, ne güzel sanatlara, ne fen bilimlerine, ne de el işine. İnsan ilişkilerim kötüdür. İyi bir hatip değilimdir. İnsanlar karşısında bildiğim şeyleri de unuturum. Sınav notlarım ise genel itibarıyla ortalamanın altında. İyi bir lisede okuduğum söylenebilir fakat liseye geldikten sonra notlarım düştü ve düşmeye de devam ediyor. Ne yapacağım?

Ülkemizde spor denince sadece basketbol futbol voleybol geliyor ve bu sporlar herkes için değil eminim Max denediğin spor bu 3 üdür daha farklı sporlara yönel kayak, parkur, dağ bisikleti, motokros, kampçılık say say bitmez sadece yeşil bir çimde top kovalamak herkesin harcı değil.

tMjExNzY5OGNjZmU1XkEyXkFqcGdeQXVyNDIwOTkyNjM@._V1_.jpg

Şaka bir yana senin bu yaz işe girmen lazım ve geçiyor bile.

Evet, hiçbir şeye yeteneğim yok. Ne spora, ne güzel sanatlara, ne fen bilimlerine, ne de el işine. İnsan ilişkilerim kötüdür. İyi bir hatip değilimdir. İnsanlar karşısında bildiğim şeyleri de unuturum. Sınav notlarım ise genel itibarıyla ortalamanın altında. İyi bir lisede okuduğum söylenebilir fakat liseye geldikten sonra notlarım düştü ve düşmeye de devam ediyor. Ne yapacağım?

Yetenek dediğin şey çok çalışarak gelişir. Doğuştan yetenekli olmak diye bir şey olduğuna inanmıyorum. Her konuda çok çalışabilirsin.

Bir Anime'de duyduğum bir söz vardı. "Çok çalışmak her zaman dehayı geçer. Çok çalışmak asla sana ihanet etmez." History Strongest Disciple Kenichi

Hiçbir şeye yeteneğinizin olmaması da bir yetenektir bu açıdan bakıp mutlu olabilirsin

ben öyle yapıyorum

Bugüne kadar tarih sınavları haricinde tarih bilgimi sınayacak bir sınava tabi tutulmadım. Girdiğim tarih sınavlarında ise hocaların çok kolay soru sorması sebebiyle yüksek aldım. Ama o sınavlarda kim olsa yüksek alırdı.

10. sınıfım. Ezber yeteneğim pek olmadığı için fen bilimleri derslerinde iyi sonuçlar çıkaramıyorum. Kimya sınavına 2 hafta çalıştım fakat 81 aldım, 5 puan da hoca fazladan verdi.

Ben hangi okula gidersem gideyim netice aynı olacak. El işi, elektrik gibi alanlarda da beceriksizim. Bir vidayı bile sıkamam.

Basketbol, futbol, voleybol, hentbol, atletizm gibi birçok spor dalını denedim. Hepsinde başarısızım.

Olmuyor, çalışsam da olmuyor. Tam bir gün çalıştığım bir sınavda bile rezalet bir sonuç çıkardım.
Fen bilimleri dediğin şeyin 10. sınıf kimyadaki molekül isimlerini ve periyodik cetveli ezberlemekten ibaret olmadığını bilmelisin önce. Fen idrak yeteneğinle kavrayabileceğin bir bilim.

Geri
Yukarı