Hiçbir şeye yeteneğim yok

Ozaman yarın erken kalk çık bir saat felan yürü gel. Yürürken yerleri süpüren abimize felan kolay gelsin felan de. Veya çöpçülere. İlk yaşlılarla konuşmaya başla yaşım kaç gösteriyor felan de. Yavaş yavaş gelecektir özgüven. Sonrada kendini keşfetmeye başlayacaksın.

Arkadaşlar, görüp görebileceğiniz en yeteneksiz, elinden bir iş gelmeyen insan ben olabilirim. Çocukken de sessiz biriydim. 19 yaşıma geldim hala sessiz-sakin, toplum içinde kendini rahat ifade edemeyen, heyecan yapan iletişimsiz insanın tekiyim. 2-3 tane falan anca arkadaşım var. Onlardan da uzağım zaten. Gerçi yakınken de buluşmuyordum onlarla. Kaldığım yerde dışarı falan da çıkmıyorum 1 aydır evdeyim. Ev hapsi yaşıyorum resmen. İlginç olarak hiçbir zeka türüne sahip değilim. Google'a zeka türleri yazıp kendimle karşılaştırıyorum hiçbiri bana uymuyor. Hadi matematik, sözel yeteneğin yok bari müziğe, sanata ve spora olsun onlar da yok. Spor için 1-2 sene Fitness'a gittim fakat hareketleri bile yapamadım kafam karışıyordu resmen, isimlerini aklımda tutamıyordum. Onun dışında kitap okumuyorum, bilgisizin tekiyim. Yabancı dilim yok. Yabancı diziler filmler izliyorum izlediğimden bir şey anlamıyorum. Tüm bunların üstüne bir de iletişim fakültesinde okuyorum. Puanım ancak bu bölüme yetti. En düşük notum 84 ancak hepsini ezber yaparak aldım. Aklımda kalan hiçbir şey yok. Kullanıcı adım Lakers fakat senede toplasan 1-2 kere NBA maçı izlemişimdir. Basketboldan da anlamıyorum zaten. Kısaca elimden hiçbir iş gelmiyor çivi bile çakamam ben, elime falan vururum eminim ki. Bitkisel hayat yaşıyorum resmen tek işim uyuyup uyanmak. Lütfen tavsiye verin bana kafayı yemek üzereyim.
Ülkenin %90’ından daha güzel cümle kuruyorsun. Bence bu gayet güzel bir özellik. Hatta konuşman o kadar akıcı ki bu yazdıkların ile acaba bizi mi trollüyorsun diye düşünmedim değil.

Bende böyle düşünüyorum. Yaşım sizden büyük ihtimalle küçük. Ama yazdığınız yazıyı kendime bir hayat gerekçesi olarak alıyorum. Demek istediğimi anlatamadım ama umarım anlamışsınızdır.

Forumda genelde fotoğrafçılık hobimle tanıyorlar beni, bu noktada birkaç not bırakayım.

Fotoğraf için verdiğim emeğin karşılığını çoğu zaman alamadım. Çoğu zaman eli boş döndüm. Fotoğraf çekmek, doğru zamanı beklemek için yağmur altında kalmamın, soğukta sabit saatlerce beklediğim zamanların haddi hesabı yok. Ama bir noktada hobi edinmek de bu. Çekeceğin, çekmeyi hayal ettiğin karenin peşine takılıp gidiyorsun.

Yaptığın şeyden zevk almak önemli. Bunun yanında, hobi edindiğin şeyin asıl sorumluluklarına engel olmamasına da dikkat etmelisin. Çünkü o zaman hobilikten çıkar, senin işin olur.

@lakers, bence sen, yetenek/hobi ile iş edinmek, çalışmak istediğin alan arasında gelip gidiyorsun. :) Buradaki işten kasıt, salt iş değil. Hayatın boyunca yapmak isteyeceğin şey. :)

Seni çok iyi anlıyorun, benim ingilizcem var ve resim çiziyorum ama ikisi de şu an hayatıma bir şey katmıyor açıkçası. Annem çizdiğim şeyleri görünce akıl sağlığımdan şüphe ediyor. Anime izlerim, manga okurum tek düzenli takip ettiğim şeyler bunlar. Bilgisayar mühendisliği okuyorum şu an aşırı derecede pasifim derslere bile girmiyorum. C diline başlıycaktım güya sadece printf scanf falan biliyorum 3-4 gün çalıştım sonra motvisayon kaybıyla bıraktım. İntiharı düşünecek seviyeye geldim, bir gün daha ha yaşamışım ha yaşamamışım diyorum bazen. Bir kere bir erkekten hoşlanmıştım o da başka kızı sevmişti, bu konularda da şanssızım. Ama sokaktaki sevdiğim 2-3 köpeği beslemek için bir güne daha uyanmayı istiyorum. Kitaplığıma bu ay bir tane daha kitap ekleyebilmek istiyorum mesela. Bir gün daha bu ülkede ırkçı, homofobik, bağnaz olmayan bir olarak yaşamak ve halkın da ileride böyle olabilmesini dilemek istiyorum. Belki sana boş gelir yazdığım ama anlatmak istediğim şu; bir adet kocaman bir yetenek veya amaça bağlı kalmak zorunda değilsin, belki bizim gibiler küçük amaçlarla devam edebiliyordur hayata. Ben aramayı bıraktım. Umarım sen aradığını bulursun.
Dil bilmek çok güzel bir şey. Ben dil bilsem çok mutlu olurdum. Evde çalıştım, okulda kurslara gittim tek bildiğim "Car ve Home". Dil bilsem diğer dilci arkadaşlarımla çok iyi muhabbetler kurabilirdim belki. En azından becerebildiğim bir şey olurdu.

Forumda genelde fotoğrafçılık hobimle tanıyorlar beni, bu noktada birkaç not bırakayım.

Fotoğraf için verdiğim emeğin karşılığını çoğu zaman alamadım. Çoğu zaman eli boş döndüm. Fotoğraf çekmek, doğru zamanı beklemek için yağmur altında kalmamın, soğukta sabit saatlerce beklediğim zamanların haddi hesabı yok. Ama bir noktada hobi edinmek de bu. Çekeceğin, çekmeyi hayal ettiğin karenin peşine takılıp gidiyorsun.

Yaptığın şeyden zevk almak önemli. Bunun yanında, hobi edindiğin şeyin asıl sorumluluklarına engel olmamasına da dikkat etmelisin. Çünkü o zaman hobilikten çıkar, senin işin olur.

@lakers, bence sen, yetenek/hobi ile iş edinmek, çalışmak istediğin alan arasında gelip gidiyorsun. :) buradaki işten kasıt, salt iş değil. Hayatın boyunca yapmak isteyeceğin şey. :)

İyi akşamlar hocam. Eğer elinizde yağmur yağarken çektiğiniz bir fotoğraf var ise atabilir misiniz? Merak ettim doğrusu. 😅

Dil bilmek çok güzel bir şey. Ben dil bilsem çok mutlu olurdum. Evde çalıştım, okulda kurslara gittim tek bildiğim "car ve Home". Dil bilsem diğer dilci arkadaşlarımla çok iyi muhabbetler kurabilirdim belki. En azından becerebildiğim bir şey olurdu.

Çok da kafaya takılacak bir şey değil. Sadece iş ararken bir artı olur. Bir de yabancı ülkelerden internet üzerinde tanıştığım arkadaşlarım var bu açıdan işime yarıyor galiba. Sana önerim sevdiğin yabancı şarkıları çevirmen veya başta çevirilerini bi kağıda yazıp sonra tek başına çevirmeye çalışırsan bu da çok etkili olur.Bu bana aşırı kelime bilgisi katmıştı ve sevdiğim şarkılar olduğu için çok da sıkılmamıştım.

Yağmur değil ama bir gün ara ile oldukça rüzgarlı bir havada şu çalışmayı yapmıştım. Her sahnenin çekimi ortalama 3-4 saat sürebiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yine şu çalışmayı yaz geceleri çekmiştim. Genellikle rüzgarsız geceleri tercih ettiğimden, sinekler bayağı sorun olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı