Yetişkin sitelere giriş sonrası tehdit ediliyorum

Arkadaşlar gerçekten başımdan kaynar sular döküldü bu işlere de hakim değilim bu olaydan sonra hayatımın hatasını yaptığımı ve bu saatten sonra yaşamamayı bile aklıma getirdim buraya yazana kadar.
En kötü malafat-ül şakşakiye 1-2 gün konuşulur sonra unutulur. Burası Türkiye herkes bir gün 15 dakkalığına ünlü olacaktır. Şimdi için konuşmuyorum ama başına böyle olaylar geldiği zaman lütfen böyle şeyler düşünme.

Arkadaşlar gerçekten başımdan kaynar sular döküldü bu işlere de hakim değilim bu olaydan sonra hayatımın hatasını yaptığımı ve bu saatten sonra yaşamamayı bile aklıma getirdim buraya yazana kadar. Büyüklerime altınlarınız örgütler tarafından ele geçirildi mesajlarına kanmayın derken benim böyle bir mesaj almam ve böyle düşünmem gerçekten çok değişik bir durum oldu. Hepinize teşekkürler

Yaşınızın küçük olduğunu varsayıyorum. Öncelikle bu tür sitelere girmek virüs yemek açısından tehlikeli olabilir ancak ayıp değildir ihtiyaçtır. Sizi özendirmiyorum yanlış anlamayın ama girdiniz diye de suçlu hissetmenize gerek yok. Sisteminizde anti virüs programı bulundurun ve bu tür maillere itibar etmeyin. İyi forumlar.

Arkadaşlar gerçekten başımdan kaynar sular döküldü bu işlere de hakim değilim bu olaydan sonra hayatımın hatasını yaptığımı ve bu saatten sonra yaşamamayı bile aklıma getirdim buraya yazana kadar. Büyüklerime altınlarınız örgütler tarafından ele geçirildi mesajlarına kanmayın derken benim böyle bir mesaj almam ve böyle düşünmem gerçekten çok değişik bir durum oldu. Hepinize teşekkürler
Saçmalama dostum. Çok sık yaşanıyor, herkese denk geliyor. Bana 3-4 kere denk geldi hacklenen bi siteden mail adresimi buldular muhtemelen. Sosyal medya hesaplarına erişimi olsa sana bildirim gelir şurdan burdan giriş yaptılar diye. Ayrıca mutlaka her hesabında 2 adımlı doğrulama vs açık olsun. Bunun adı net phishing. Ayrıca elinde özel görüntülerin olsa mutlaka bir tanesini kullanırdı.

Bir de sana bir öneri. Yasaklı sitelere gireceksen VPN yerine DoH kullanman daha iyi olur.

Eskiden banada bu tarz mail gelmişti adam hatta mail şifremi falan da yazmıştı. Ama önemsemedim çünkü eski mail şifremi yazmıştı ve ben webcam kullanmıyorum. Eskiden siber güvenlik ile ilgilenen biri olarak bunların nasıl yapıldığını biliyorum. Umursama ve geç.

Kuruş vermeyin, şu saatten sonra Deepfake ile herkesin videosu hazırlanabilir, kaldı ki gerçek olsa ne olacak? Ben değişen dünya koşullarında artık insanların bu tarz şantajlara boyun eğmemesi gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir olayın yaşanması dünyanın sonu değil.

Yüzde 99.9% sahte bir şantaj mesajı, video filan yok, korkutup oltalayarak para koparmaya çalışıyorlar ve sizin gibi binlerce insana mail atılıyor.

Uzun vadede içiniz rahat olsun diye güvenlik yazılımı kullanın, sisteminiz donanım olarak olamasa bile yazılım olarak güncel olsun. İnternette bilinçli gezin.

Eski usul oltalama taktiği denir buna eskiden çok yaygındı. Bir şey olmaz erkek adamsın videon çıksa ne olur :D şaka şaka korkucak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı