YGS/LYS çalışma planı önerisi

LaraInHell

Hectopat
Selamlar herkese.
Bu sene 12. sınıf oldum ve malum her 12. sınıf gibi yaz boyu YGS/LYS çalışacağım. Ben ilk 11. sınıf konularını tekrar edip YGS'ye geçmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl yapmalıyım? Böyle yaparsam YGS'yi yaz tatilinde bitirememe sıkıntısı yaşar mıyım? Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

Önceki senelerden yani 9. 10. sınıftan konu eksiğiniz var mı? Konu eksiğiniz derken, hiç bilmediğiniz anlamadığınız konular var mı? Eğer çoksa yetişmeyebilir ama hiç bilmediğiniz, anlamadığınız konu sayısı oldukça azsa dediğiniz mantıklı. 11. sınıf konularını hazır tazeyken bir tekrar edin. Sonrasında YGS konularını çalışmaya başlayın. Yaz tatili çok uzun bir tatil bu yüzden yetiştirebilirsiniz. Okul başlayana kadar tavsiyem, YGS konularında bütün konuları öğrenmeniz; çünkü okul başladığında daha çok soru çözmeniz her seviyeden soru bankaları bitirmeniz çok iyi olacaktır.

Ayrıca yaz boyu sadece sadece YGS'ye abanmayın. LYS konularına da az da olsa önem verin. Yoksa bir yandan da LYS stresi sarar sizi, nasıl yetişecek diye.

Düzenli çalışırsan yaz tatilinde tekrar da yaparsın YGS'nin büyük bir kısmını da halledersin.
Zaten YGS'den barajı geçsen yeterli, YGS'nin bir numarası yok.

Düzgün bir bölüm için LYS 1-6 puanları önemli biliyorsun. %80 ağırlığını LYS'ye ver derim.

Düzenli çalışırsan yaz tatilinde tekrar da yaparsın YGS'nin büyük bir kısmını da halledersin.
Zaten YGS'den barajı geçsen yeterli, YGS'nin bir numarası yok.

Düzgün bir bölüm için LYS 1-6 puanları önemli biliyorsun. %80 ağırlığını LYS'ye ver derim.
Barajı geçsen yeterli çok değişik bir cümle olmuş hocam.. O kadar da önemsiz değil YGS.

Barajı geçsen yeterli çok değişik bir cümle olmuş hocam.. O kadar da önemsiz değil YGS.
YGS'si kötü geçmiş bir öğrenci, LYS'de göstereceği başarı ile LYS'nin oranını %80'lere kadar çekebiliyor, o oranlar sabit değildir, bazı değişkenler göre farklılık gösteriyor.
Barajı geç yeter kelimesi saçmaydı özür diliyorum, anlatmak istediğimi tam anlatamadım o kelimeyle :)

Yalnızca YGS için kendini fazla hırpalama, nasıl ki oranın çoğu LYS'ye ait, zor olan dersler ve çalışılması gereken konuların çoğu da LYS'ye ait. Onu anlatmak istedim.
YGS'si çok iyi geçen biri LYS'de aynı başarıyı gösteremediği taktirde hiç oluyor bütün çabası onu anlatmaya çalıştım.

Selamlar herkese.
Bu sene 12. sınıf oldum ve malum her 12. sınıf gibi yaz boyu YGS/LYS çalışacağım. Ben ilk 11. sınıf konularını tekrar edip YGS'ye geçmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl yapmalıyım? Böyle yaparsam YGS'yi yaz tatilinde bitirememe sıkıntısı yaşar mıyım? Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

Sana tavsiyem YGS konularını kesinlikle yazdan halletmen, YGS konuları derken 9-10 sınıf ağırlıklı olmak üzere aynı zamanda son yıllarda çıkan konulara bak, müfredattan kaldırılmış konuları es geç ve günde en az 2-3 saat konu+test olacak şekilde 90 günü geçir. YGS senin için yazın bitmiş olacak. 12. Sınıfa başladığın zaman da düzenli şekilde sadece test çözerek ilerle ama unutma asıl darbeyi LYS'de vuracaksın. Özellikle 12. Sınıf çok önemli konuları iyi kavra ve 11 ağırlıklı olacak şekilde YGS sınavı bitene kadar 11. Sınıf konularını bitir, YGS'den sonra da test ağırlıklı olarak ilerle. 12. Sınıf konuları her bittiğinde testini mutlaka çöz. 2 senelik tecrübe konuşuyor ben bu dediklerimi hiç yapmadım ama yaptırdığım arkadaşlarım Ankara'da İstanbul'da çok iyi yerlerde [emoji4]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı