YGS ve LYS için çalışma stilim

DeeJMert

Kilopat
Daha fazla  
Seneye hayırlısıyla YGS ve LYS'ye gireceğim. Sınavlar için şöyle bir plan hazırladım. Bu çalışma stili doğru mu ?

-11 Temmuzda okulda YGS kursu var 2 ay süresince.
-Ben 11 Temmuz'a kadar 11. Sınıf fizik-kimya-matematik-geometri'yi bitirmeyi amaçlıyorum.(fiziğin %75'i, matematiğin %70'i bitti.)
-11Temmuza kadar ygs matematiğinde %60'ını bitirmeyi amaçlıyorum.(%25'i bitti.)
-Kurs süresince sadece YGS çalışıp kurs bitince okul açılasıya kadar YGS'yi bitirmeyi amaçlıyorum.(Bunun içinde deneme çözme de dahil)
-Okul başlayınca ilk haftasının boş geçeceğini düşünerek 11 tekrar'ı yapmayı amaçlıyorum.
-Bu tekrardan sonra Ekim sonuna kadar ( ilk yazılılara kadar ) okul dersleri ve YGS çalışmayı amaçlıyorum.
-Daha sonra YGS'ye 1 ay kalasıya kadar LYS çalışmayı amaçlıyorum.

Sizce bu çalışma stili doğru mu? Eksikler varsa yazarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru ama 12. sınıf zaten boş geçecek. Belki derslerde bırakacaklar, eve gönderecekler, yok yazmayacaklar, sınav sorularından ufak ufak verecekler, sözlü notlarını şişirecekler :)
Hocalara da baskı yaparsanız YGS-LYS odaklı ders anlatır. Temel lise ise farklı.
YGS'den önceki 1 ay deneme ve konu tekrarına gider. 1 buçuk ay yaparsan daha iyi olur her ihtimale karşı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı