YGS ve LYS için Çalışma Önerileri

scylla3

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim hangi mesleği seçiceğim konusunda bir fikrim yok ve seneye YGS ve LYS'ye gireceğim ancak matematik temelim var ve eğer sözel yaparsam 400 geçkin bir puan alabilirim. Sizce sayısal mı yapmalıyım sözel mi? Ve ben dershaneye gitmeyi düşünmüyorum evde çalışarak yapacağım bana ne önerirsiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberlik servisi aptal ya. LYS çalışmayı bile önermiyor sadece YGS yönlendiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenli çalış, LYS ye daha çok ağırlık ver, yapabilirsen bir program yap kendine ve çok kafana takma (ben taktım ve pek bir yararı olmadı inan bana ).

"Sizce sayısal mı yapmalıyım sözel mi?" bu tür sorulara ayar oluyorum gerçekten. Arkadaşım, buradaki hangi adam senin ilgini, alakanı, gelecekte yapabileceğin meslekleri biliyor da, sayısal mı sözel mi diye soruyorsun? Sen kariyerini başkalarına mı şekillendiriyorsun, hayatını başkaları mı yönetiyor senin? Yani tamam meslek hakkında bir fikrin olmayabilir, arada kalıyor olabilirsin ama bu kadar da geniş bir soru sorulmaz.

Bence sen direk bir psikoloğa görün ve kişilik, meslek testleri falan yaptır. YGS-LYS'yi sonra düşünürsün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı